Geany 2.0 - en to lv translation catalogue (1311 entries)

en: _Toolbar Preferences
lv: Rīkjoslas ies_tatījumi

en: _Hide Toolbar
lv: _Slēpt rīkjoslu

en: _Edit
lv: R_ediģēt

en: _Format
lv: _Formatēt

en: I_nsert
lv: _Ievietot

en: Insert _ChangeLog Entry
lv: Ievietot _izmaiņu žurnāla ierakstu

en: Insert _Function Description
lv: Ievietot _funkcijas aprakstu

en: Insert Mu_ltiline Comment
lv: Ievietot _vairākrindu komentāru

en: _More
lv: _Vairāk

en: Insert File _Header
lv: Ievietot datnes _galveni

en: Insert _GPL Notice
lv: Ievietot _GPL paziņojumu

en: Insert _BSD License Notice
lv: Ievietot _BSD licences paziņojumu

en: Insert Dat_e
lv: I_evietot datumu

en: invisible
lv: neredzams

en: _Insert "include <...>"
lv: _Ievietot "include <...>"

en: Insert Alternative _White Space
lv: Ievietot alternatīvo _baltstarpu

en: _Search
lv: _Meklēt

en: Open Selected F_ile
lv: Atvērt atlasīto datn_i

en: Find _Usage
lv: Atrast lietoj_umu

en: Find _Document Usage
lv: Atrast _dokumenta lietojumu

en: Go to Symbol Defini_tion
lv: Ie_t uz simbola definīciju

en: Conte_xt Action
lv: _Konteksta darbība

note: Column legend: *   [0] = Filetype constant (GEANY_FILETYPES_*) *   [1] = CTags parser (TM_PARSER_*) *   [2] = Non-translated filetype name (*not* label for display) *   [3] = Translatable human filetype title prefix or NULL to use [2] *   [4] = Title type (TITLE_*) constant (ex. TITLE_SOURCE_FILE is
en: None
lv: Nekas

en: Basic
lv: Pamata

en: Current chars
lv: Pašreizējās rakstzīmes

en: Match braces
lv: Sakrist figūriekavām

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Right
lv: Pa labi

en: Top
lv: Augša

en: Bottom
lv: Apakša

en: Preferences
lv: Iestatījumi

en: Load files from the last session
lv: Ielādēt datnes no pēdējās sesijas

en: Opens at startup the files from the last session
lv: Pēc palaišanas atver datnes no pēdējās sesijas

en: Load virtual terminal support
lv: Ielādēt virtuālā termināļa atbalstu

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
lv: Vai virtuālā termināļa emulēšanai (VTE) vajadzētu tikt ielādētai palaišanas laikā — izslēdziet, ja jums tā nav vajadzīga

en: Enable plugin support
lv: Ieslēgt spraudņu atbalstu

en: <b>Startup</b>
lv: <b>Palaišana</b>

en: Save window size
lv: Saglabāt loga izmēru

en: Saves the window size and restores it at the start
lv: Saglabā loga izmēru un atjauno to pie sākšanas

en: Save window position
lv: Saglabāt loga novietojumu

en: Saves the window position and restores it at the start
lv: Saglabā loga novietojumu un atjauno to pie sākšanas

en: Confirm exit
lv: Apstiprināt iziešanu

en: Shows a confirmation dialog on exit
lv: Parāda apstiprināšanas dialogu pie iziešanas

en: <b>Shutdown</b>
lv: <b>Izslēgšana</b>

en: Startup path:
lv: Palaišanas ceļš:

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
lv: Ceļš, iekš kura sākt, kad atver vai saglabā datnes. Tam vajag būt absolūtajam ceļam.

en: Project files:
lv: Projektu datnes:

en: Path to start in when opening project files
lv: Ceļš, kurā sākt, kad atver projektu datnes

en: Extra plugin path:
lv: Papildu spraudņu ceļš:

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
lv: Pēc noklusējuma Geany lūkojas globālajā instalācijas ceļā un konfigurācijas datņu katalogā. Ceļš, ievadīts šeit, tiks meklēts papildus pēc spraudņiem. Atstāt tukšu, lai izslēgtu.

en: <b>Paths</b>
lv: <b>Ceļi</b>

en: Startup
lv: Palaišana

en: Beep on errors or when compilation has finished
lv: Pīkstēt pie kļūdām un pie kompilēšanas beigām

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
lv: Pīkstēt vai nu, ja notiek kļūda, vai arī, kad kompilēšanas process ir pabeidzies

en: Switch to status message list at new message
lv: Pārslēgties uz statusa ziņojumu sarakstu pie jauna ziņojuma

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
lv: Pārslēgt uz statusa ziņojumu cilni (piezīmju grāmatas logā apakšā), ja pienāk jauns statusa ziņojums

en: Suppress status messages in the status bar
lv: Apspiest statusa ziņojumus statusa joslā

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
lv: Noņem visus ziņojumus no statusa joslas. Ziņojumi joprojām tiek attēloti statusa ziņojumu logā.

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
lv: Automātiski fokusēt logrīkus (fokuss seko pelei)

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
lv: Automātiski dod fokusu zem peles kursora esošajiem logrīkiem. Strādā galvenajam redaktora logrīkam, kricelējumam, rīkjoslas laukiem meklēšanai un iešanai uz rindu un VTE.

en: <b>Miscellaneous</b>
lv: <b>Dažādi</b>

en: Always wrap search
lv: Vienmēr veikt meklēšanu visā dokumentā

en: Always wrap search around the document
lv: Vienmēr aplauzt meklēšanu apkārt dokumentam

en: Hide the Find dialog
lv: Paslēpt dialogu "Atrast"

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
lv: Paslēpt dialogu "Atrast" pēc "Atrast nākamo/iepriekšējo" klikšķināšanas

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
lv: Lietot pašreizējo vārdu zem kursora dialogā "Atrast"

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
lv: Lietot pašreizējo vārdu zem kursora, kad atver dialogu "Atrast", "Atrast datnēs" vai "Aizstāt" un nav atlases

en: Use the current file's directory for Find in Files
lv: Lietot pašreizējās datnes datņu katalogu dialogā "Atrast datnēs"

en: <b>Search</b>
lv: <b>Meklēt</b>

en: Store project file inside the project base directory
lv: Uzglabāt projekta datni projekta bāzes datņu katalogā

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
lv: Kad ieslēgts, jauna projekta datne pēc noklusējuma tiek uzglabāta projekta bāzes datņu katalogā, nevis vienu datņu katalogu augstāk. Jūs joprojām varat izmainīt projekta datnes ceļu dialogā "Jauns projekts".

en: <b>Projects</b>
lv: <b>Projekti</b>

en: Miscellaneous
lv: Dažādi

note: TODO Find a better way to map the current notebook page to the * corresponding chapter in the documentation, comparing translatable * strings is easy to break. Maybe attach an identifying string to the * tab label object.
en: General
lv: Vispārīgi

en: Show symbol list
lv: Rādīt simbolu sarakstu

en: Toggle the symbol list on and off
lv: Pārslēgt simbolu sarakstu ieslēgtu un izslēgtu

en: Default symbol sorting mode
lv: Noklusējuma simbolu kārtošanas režīms

en: Default sorting mode:
lv: Noklusējuma kārtošanas režīms:

en: Name
lv: Nosaukums

en: Appearance
lv: Izskats

en: Show documents list
lv: Rādīt dokumentu sarakstu

en: Toggle the documents list on and off
lv: Pārslēgt dokumentu sarakstu ieslēgtu un izslēgtu

en: Show sidebar
lv: Rādīt sānjoslu

en: Position:
lv: Novietojums:

en: <b>Sidebar</b>
lv: <b>Sānjosla</b>

en: <b>Message window</b>
lv: <b>Ziņojumu logs</b>

en: Symbol list:
lv: Simbolu saraksts:

en: Message window:
lv: Ziņojumu logs:

en: Editor:
lv: Redaktors:

en: Sets the font for the message window
lv: Iestata fontu ziņojumu logam

en: Sets the font for the symbol list
lv: Iestata fontu simbolu sarakstam

en: Sets the editor font
lv: Iestata redaktora fontu

en: <b>Fonts</b>
lv: <b>Fonti</b>

en: Show status bar
lv: Rādīt statusa joslu

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
lv: Vai rādīt statusa joslu galvenā loga apakšā

en: Interface
lv: Saskarne

en: Show editor tabs
lv: Rādīt redaktora cilnes

en: Show close buttons
lv: Rādīt aizvēršanas pogas

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
lv: Rāda mazu krusta pogu datņu cilnēs, lai viegli aizvērtu datnes, kad klikšķina uz tām (pieprasa Geany atkārtotu palaišanu)

en: Placement of new file tabs:
lv: Jaunu datņu cilņu novietojums:

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
lv: Datņu cilnes tiks novietotas piezīmju grāmatas kreisajā pusē

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
lv: Datņu cilnes tiks novietotas piezīmju grāmatas labajā pusē

en: Next to current
lv: Nākamais uz pašreizējo

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
lv: Vai novietot datņu cilnes aiz pašreizējās cilnes, nevis pie piezīmju grāmatas malas

en: Double-clicking hides all additional widgets
lv: Dubultklikšķa veikšana paslēpj visus papildu logrīkus

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
lv: Izsauc komandu "Skats->Pārslēgt visus papildu logrīkus"

en: Switch to last used document after closing a tab
lv: Pēc cilnes aizvēršanas pārslēgties uz pēdējo lietoto dokumentu

en: <b>Editor tabs</b>
lv: <b>Redaktora cilnes</b>

en: Sidebar:
lv: Sānjosla:

en: <b>Tab positions</b>
lv: <b>Ciļņu novietojumi</b>

en: Notebook tabs
lv: Piezīmju grāmatas cilnes

en: Show t_oolbar
lv: Rādīt rīkj_oslu

en: _Append toolbar to the menu
lv: _Pielikt rīkjoslu pie izvēlnes

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
lv: Ievietot rīkjoslu aiz galvenās izvēlnes, lai ietaupītu vertikālo vietu

en: Customize Toolbar
lv: Pielāgot rīkjoslu

en: System _default
lv: _Sistēmas

en: Images _and text
lv: _Attēli un teksts

en: _Images only
lv: T_ikai attēli

en: _Text only
lv: _Tikai teksts

en: <b>Icon style</b>
lv: <b>Ikonu stils</b>

en: S_ystem default
lv: S_istēmas

en: _Small icons
lv: Maza_s ikonas

en: _Very small icons
lv: Ļ_oti mazas ikonas

en: _Large icons
lv: _Lielas ikonas

en: <b>Icon size</b>
lv: <b>Ikonu izmērs</b>

en: <b>Toolbar</b>
lv: <b>Rīkjosla</b>

en: Toolbar
lv: Rīkjosla

en: Line wrapping
lv: Rindu aplaušana

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
lv: Aplauzt rindu pie loga apmales un turpināt to nākamajā rindā. Piezīme: rindu aplaušanai ir augstas veiktspējas izmaksas lieliem dokumentiem, tāpēc tai vajadzētu tikt izslēgtai uz lēnām mašīnām.

en: "Smart" home key
lv: "Gudrais" "Home" taustiņš

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
lv: Kad "gudrais" "Home" ir ieslēgts, "Home" taustiņš pārvietos kareti uz rindas pirmo netukšo rakstzīmi, ja vien tā jau nav šeit, tā pārvietojas uz pašu rindas sākumu. Kad šī iespēja ir izslēgta, "Home" taustiņš vienmēr pārvieto kareti uz pašreizējās rindas sākumu, neskatoties uz tās pašreizējo novietojumu.

en: Disable Drag and Drop
lv: Izslēgt vilkšanu un nomešanu

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
lv: Pilnībā izslēgt vilkšanu un nomešanu redaktora logā, lai nevarētu vilkt un nomest nevienu atlasi redaktora logā vai ārpus tā

en: Code folding
lv: Koda sakļaušana

en: Fold/unfold all children of a fold point
lv: Salocīt/atlocīt visus locījuma punkta bērnus

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
lv: Salocīt vai atlocīt visus locījuma punkta bērnus. Nospiežot taustiņu "Shift", kamēr klikšķina uz locījuma simbola, tiek lietota pretēja uzvedība.

en: Use indicators to show compile errors
lv: Lietot indikatorus, lai parādītu kompilēšanas kļūdas

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
lv: Vai lietot indikatorus (viļņainu pasvītrojumu), lai izceltu rindas, kurās kompilators atrada brīdinājumu vai kļūdu

en: Newline strips trailing spaces
lv: Jauna rinda noņem beigu atstarpes

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
lv: Ļaut jaunai rindai noņemt beigu atstarpes no iepriekšējās rindas

en: Line breaking column:
lv: Rindu pārtraucošā kolonna:

en: Comment toggle marker:
lv: Komentēt pārslēgšanas marķieri:

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
lv: Virkne, kura tiek pievienota, kad pārslēdz rindas komentāru avota datnē, tā tiek lietota, lai atzīmētu komentāru kā pārslēgtu.

en: <b>Features</b>
lv: <b>Iespējas</b>

en: Disabled
lv: Izslēgts

en: Do not show virtual spaces
lv: Nerādīt virtuālās atstarpes

en: Only for rectangular selections
lv: Tikai taisnstūrainām atlasēm

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
lv: Tikai rādīt virtuālās atstarpes aiz rindu beigām, kad zīmē taisnstūrainu atlasi

en: Always
lv: Vienmēr

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
lv: Vienmēr rādīt virtuālās atstarpes aiz rindu beigām

en: <b>Virtual spaces</b>
lv: <b>Virtuālās atstarpes</b>

en: Features
lv: Iespējas

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
lv: Piezīme: lai pielietotu šos iestatījumus uz visiem pašreiz atvērtajiem dokumentiem, lietojiet <i>Projekts->Pielietot noklusējuma atkāpes</i>.

en: _Width:
lv: _Platums:

en: The width in chars of a single indent
lv: Vienas atkāpes platums rakstzīmēs

en: Auto-indent _mode:
lv: Automātiskās atkāpes režī_ms:

en: Detect type from file
lv: Noteikt tipu no datnes

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
lv: Vai noteikt atkāpes tipu no datnes satura, kad datne ir atvērta

en: T_abs and spaces
lv: T_abulācijas un atstarpes

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
lv: Lietot atstarpes, ja kopējā atkāpe ir mazāka kā tabulācijas platums, citādi lietot abus

en: _Spaces
lv: At_starpes

en: Use spaces when inserting indentation
lv: Lietot atstarpes, kad ievieto atkāpes

en: _Tabs
lv: _Tabulācijas

en: Use one tab per indent
lv: Lietot vienu tabulāciju uz atkāpi

en: Detect width from file
lv: Noteikt platumu no datnes

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
lv: Vai noteikt atkāpes platumu no datnes satura, kad datne ir atvērta

en: Type:
lv: Tips:

en: Tab _key indents
lv: Tabulācijas taustiņa at_kāpes

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
lv: "Tab"/"Shift"+"Tab" nospiešana pievieno/noņem atkāpes tā vietā, lai ievietotu tabulācijas rakstzīmi

en: <b>Indentation</b>
lv: <b>Atkāpes</b>

en: Indentation
lv: Atkāpes

en: Snippet completion
lv: Izgriezumu pabeigšana

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
lv: Ierakstiet definētu īso rakstzīmju secību un pabeidziet to uz vairāk sarežģītu virkni, lietojot vienu taustiņa spiedienu

en: XML/HTML tag auto-closing
lv: XML/HTML birku automātiskā aizvēršana

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
lv: Ievietot atbilstošu aizverošo birku priekš XML/HTML

en: Automatic continuation of multi-line comments
lv: Automātiskā vairākrindu komentāru pabeigšana

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
lv: Automātiski turpināt vairākrindu komentārus tādās valodās kā C, C++ un Java, kad jauna rinda tiek ievadīta šādā komentārā

en: Autocomplete symbols
lv: Automātiski pabeigt simbolus

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
lv: Zināmo simbolu automātiskā pabeigšana atvērtajās datnēs (funkciju nosaukumi, globālie mainīgie, ...)

en: Autocomplete all words in document
lv: Automātiski pabeigt visus vārdus dokumentā

en: Drop rest of word on completion
lv: Atmest atlikušo vārda daļu pie pabeigšanas

en: Max. symbol name suggestions:
lv: Maks. simbolu nosaukumu ieteikumi:

en: Completion list height:
lv: Pabeigšanas saraksta augstums:

en: Characters to type for autocompletion:
lv: Rakstzīmes, kuras rakstīt automātiskajai pabeigšanai:

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
lv: Rakstzīmju skaits, kurš vajadzīgs, lai parādītu simbolu automātiskās pabeigšanas sarakstu

en: Display height in rows for the autocompletion list
lv: Attēlošanas augstums rindās automātiskās pabeigšanas sarakstam

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
lv: Maksimuma ierakstu skaits, kuru attēlot automātiskās pabeigšanas sarakstā

en: Symbol list update frequency:
lv: Simbolu saraksta atjaunināšanas biežums:

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
lv: Minimālā aizture (milisekundēs) starp diviem simbolu saraksta automātiskajiem atjauninājumiem. Ņemiet vērā, ka pārāk īsai aizturei var būt veiktspējas ietekme, īpaši ar lielām datnēm. Aizture 0 izslēdz reāllaika atjauninājumus.

en: <b>Completions</b>
lv: <b>Pabeigšanas</b>

en: Parenthesis ( )
lv: Apaļās iekavas ( ( ) )

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
lv: Automātiski aizvērt apaļās iekavas, kad raksta atverošo iekavu

en: Curly brackets { }
lv: Figūriekavas ( { } )

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
lv: Automātiski aizvērt figūriekavas, kad raksta atverošo iekavu

en: Square brackets [ ]
lv: Kvadrātiekavas ( [ ] )

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
lv: Automātiski aizvērt kvadrātiekavas, kad raksta atverošo iekavu

en: Single quotes ' '
lv: Vienpēdiņas ( ' ' )

en: Auto-close single quote when typing an opening one
lv: Automātiski aizvērt vienpēdiņas, kad raksta atverošo pēdiņu

en: Double quotes " "
lv: Dubultās pēdiņas ( " " )

en: Auto-close double quote when typing an opening one
lv: Automātiski aizvērt dubultās pēdiņas, kad raksta atverošo pēdiņu

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
lv: <b>Automātiski aizvērt pēdiņas un iekavas</b>

en: Completions
lv: Pabeigšanas

en: Invert syntax highlighting colors
lv: Invertēt sintakses izcelšanas krāsas

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
lv: Invertēt visas krāsas, pēc noklusējuma lietojot baltu tekstu uz melna fona

en: Show indentation guides
lv: Rādīt atkāpju palīglīnijas

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
lv: Rāda mazas punktotas līnijas, lai palīdzētu jums lietot pareizās atkāpes

en: Show white space
lv: Rādīt baltstarpu

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
lv: Atzīmē atstarpes ar punktiem un tabulācijas ar bultām

en: Show line endings
lv: Rādīt rindu beigas

en: Shows the line ending character
lv: Rāda rindu beigu rakstzīmi

en: Show only non-default line endings
lv: Rādīt tikai rindu beigas, kas nav noklusējuma

en: Shows line ending characters only when they differ from the file default line ending character
lv: Rāda rindu beigu rakstzīmes tikai, kad tās atšķiras no datnes noklusējuma rindu beigu rakstzīmes

en: Show line numbers
lv: Rādīt rindu numurus

en: Shows or hides the Line Number margin
lv: Rāda vai slēpj rindas numura apmali

en: Show markers margin
lv: Rādīt marķieru apmali

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
lv: Rāda vai slēpj mazu apmali pa labi no rindu numuriem, kura tiek lietota, lai atzīmētu rindas

en: Stop scrolling at last line
lv: Apturēt ritināšanu pie pēdējās rindas

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
lv: Vai apturēt ritināšanu vienu lappusi pēc dokumenta pēdējās rindas

en: Lines visible _around the cursor:
lv: Rindas redzamas _apkārt kursoram:

en: <b>Display</b>
lv: <b>Attēlotājs</b>

en: Column:
lv: Kolonna:

en: Color:
lv: Krāsa:

en: Sets the color of the long line marker
lv: Iestata garās rindas marķiera krāsu

en: Color Chooser
lv: Krāsu izvēlētājs

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
lv: Garais rindas marķieris ir tieva vertikāla līnija redaktorā, tā palīdz atzīmēt garas rindas vai arī ir kā norāde, lai pārtrauktu rindu. Iestatiet šo vērtību uz vērtību, lielāku kā 0, lai norādītu kolonnu, kurā tam vajadzētu parādīties.

en: Line
lv: Rinda

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
lv: Drukā vertikālu līniju redaktora logā dotajā kursora novietojumā (skatīt zemāk)

en: Background
lv: Fons

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
lv: Rakstzīmju fona krāsa pēc dotā kursora novietojuma (skatīt zemāk) izmanīta uz krāsu, iestatītu zemāk, (šis ir ieteicams, ja jūs lietojat proporcionālos fontus)

en: Enabled
lv: Ieslēgts

en: <b>Long line marker</b>
lv: <b>Garais rindas marķieris</b>

en: Display
lv: Attēlotājs

en: Editor
lv: Redaktors

en: Open new documents from the command-line
lv: Atvērt jaunus dokumentus no komandrindas

en: Create a new file for each command-line filename that doesn't exist
lv: Izveidot jaunu datni katram komandrindas datnes nosaukumam, kurš nepastāv

en: Default end of line characters:
lv: Noklusējuma rindas beigu rakstzīmes:

en: <b>New files</b>
lv: <b>Jaunas datnes</b>

en: Default encoding (new files):
lv: Noklusējuma kodējums (jaunajām datnēm):

en: Sets the default encoding for newly created files
lv: Iestata noklusējuma kodējumu jaunizveidotajām datnēm

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
lv: Lietot fiksēto kodējumu, kad atver ne-Unicode datnes

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
lv: Šī opcija izslēdz automātisko datņu kodējuma noteikšanu, kad atver ne-Unicode datnes, un atver datni ar norādīto kodējumu (parasti nav vajadzīgs)

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
lv: Noklusējuma kodējums (esošajām ne-Unicode datnēm):

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
lv: Iestata noklusējuma kodējumu pastāvošu ne-Unicode datņu atvēršanai

en: <b>Encodings</b>
lv: <b>Kodējumi</b>

en: Ensure new line at file end
lv: Nodrošināt jaunu rindu datnes beigās

en: Ensures that at the end of the file is a new line
lv: Nodrošina, ka datnes beigās ir jauna rinda

en: Ensure consistent line endings
lv: Nodrošināt saskaņotas rindu beigas

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
lv: Nodrošina, ka jaunas rindas rakstzīmes vienmēr tiek pārveidotas pirms saglabāšanas, izvairoties no jauktām rindu beigām tajā pašā datnē

en: Strip trailing spaces and tabs
lv: Noņemt beigu atstarpes un tabulācijas

en: Removes trailing spaces and tabs at the end of lines
lv: Noņem beigu atstarpes un tabulācijas rindu beigās

en: Replace tabs with space
lv: Aizstāt tabulācijas ar atstarpēm

en: Replaces all tabs in document with spaces
lv: Aizstāj visas dokumentā esošās tabulācijas ar atstarpēm

en: <b>Saving files</b>
lv: <b>Datņu saglabāšana</b>

en: Recent files list length:
lv: Saraksta "Nesenās datnes" garums:

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
lv: Norāda skaitu datnēm, kuras tiek uzglabātas sarakstā "Nesenās datnes"

en: Disk check timeout:
lv: Diska pārbaudes noilgums:

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
lv: Cik bieži pārbaudīt pēc izmaiņām uz diska esošajās dokumentu datnēs, sekundēs. Nulle izslēdz pārbaudīšanu.

en: Files
lv: Datnes

en: Terminal:
lv: Terminālis:

en: Browser:
lv: Pārlūks:

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
lv: Termināļa emulatora komanda (%c tiek aizstāta ar Geany palaišanas skripta datnes nosaukumu)

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
lv: Ceļš (un, iespējams, papildu argumenti) uz jūsu iecienītāko pārlūku

en: <b>Tool paths</b>
lv: <b>Rīku ceļi</b>

en: Context action:
lv: Konteksta darbība:

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
lv: Konteksta darbības komanda. Pašreiz atlasītais vārds var tikt lietots ar %s. Tas var parādīties jebkur dotajā komandā un tiks aizstāts pirms izpildīšanas.

en: <b>Commands</b>
lv: <b>Komandas</b>

en: Tools
lv: Rīki

en: Email address of the developer
lv: Izstrādātāja e-pasta adrese

en: Initials of the developer name
lv: Izstrādātāja vārda iniciāļi

en: Initial version:
lv: Sākotnējā versija:

en: Version number, which a new file initially has
lv: Versijas numurs, kurš sākotnēji ir jaunai datnei

en: Company name
lv: Uzņēmuma nosaukums

en: Developer:
lv: Izstrādātājs:

en: Company:
lv: Uzņēmums:

en: Mail address:
lv: Pasta adrese:

en: Initials:
lv: Iniciāļi:

en: The name of the developer
lv: Izstrādātāja vārds

en: Year:
lv: Gads:

en: Date:
lv: Datums:

en: Date & time:
lv: Datums un laiks:

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
lv: Norādiet formātu aizstājējzīmei {datetime}. Sarakstu ar pieejamajiem pārveidošanas norādītājiem skatiet https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Specify a format for the {year} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
lv: Norādiet formātu aizstājējzīmei {year}. Sarakstu ar pieejamajiem pārveidošanas norādītājiem skatiet https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Specify a format for the {date} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
lv: Norādiet formātu aizstājējzīmei {date}. Sarakstu ar pieejamajiem pārveidošanas norādītājiem skatiet https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: <b>Template data</b>
lv: <b>Veidnes dati</b>

en: Templates
lv: Veidnes

en: C_hange
lv: _Izmainīt

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
lv: <b>Tastatūras saīsnes</b>

en: Keybindings
lv: Taustiņu sasaistes

en: Command:
lv: Komanda:

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
lv: Ceļš uz komandu datņu drukāšanai (lietot %f datnes nosaukumam)

en: Use an external command for printing
lv: Lietot ārējo komandu drukāšanai

en: Print line numbers
lv: Drukāt rindu numurus

en: Add line numbers to the printed page
lv: Pievienot rindu numurus izdrukātajai lappusei

en: Print page numbers
lv: Drukāt lappušu numurus

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
lv: Pievienot lappušu numurus katras lappuses apakšā. Tas aizņem 2 rindas no lappuses.

en: Print page header
lv: Drukāt lappuses galveni

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
lv: Pievienot mazu lappuses numuru, datnes nosaukumu un pašreizējo datumu saturošu galveni katrai lappusei (skatīt zemāk). Tas aizņem 3 rindas no lappuses.

en: Use the basename of the printed file
lv: Lietot izdrukātās datnes bāzes nosaukumu

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
lv: Drukāt tikai izdrukātās datnes bāzes nosaukumu (bez ceļa)

en: Date format:
lv: Datuma formāts:

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
lv: Norādiet formātu datuma un laika spiedogam, kurš tiek pievienots lappuses galvenei katrā lappusē. Sarakstu ar pieejamajiem pārveidošanas norādītājiem skatiet https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Use native GTK printing
lv: Lietot dzimto GTK drukāšanu

en: <b>Printing</b>
lv: <b>Drukāšana</b>

en: Printing
lv: Drukāšana

en: Font:
lv: Fonts:

en: Sets the font for the terminal widget
lv: Iestata fontu termināļa logrīkam

en: Choose Terminal Font
lv: Izvēlēties termināļa fontu

en: Foreground color:
lv: Priekšplāna krāsa:

en: Background color:
lv: Fona krāsa:

en: Scrollback lines:
lv: Atpakaļritināšanas rindas:

en: Shell:
lv: Čaula:

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
lv: Iestata priekšplāna krāsu termināļa logrīkā esošajam tekstam

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
lv: Iestata fona krāsu termināļa logrīkā esošajam tekstam

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
lv: Norāda vēsturi rindās, kuru jūs varat ritināt atpakaļ termināļa logrīkā

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
lv: Iestata ceļu uz čaulu, kuru palaist termināļa emulācijā

en: Scroll on keystroke
lv: Ritināt, notiekot taustiņsitienam

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
lv: Vai ritināt uz apakšu, ja taustiņš tika nospiests

en: Scroll on output
lv: Ritināt, notiekot izvadei

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
lv: Vai ritināt līdz apakšai, kad izvade tiek ģenerēta

en: Cursor blinks
lv: Kursors mirgo

en: Whether to blink the cursor
lv: Vai mirdzināt kursoru

en: Override Geany keybindings
lv: Pārlabot Geany taustiņu sasaistes

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
lv: Atļauj VTE saņemt tastatūras saīsnes (neskaitot fokusa komandas)

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
lv: Izslēgt izvēlnes īsinājumtaustiņu (F10 pēc noklusējuma)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
lv: Šī opcija izslēdz taustiņu sasaisti izvēlnes joslas uznirināšanai (noklusējuma ir F10). Tās izslēgšana var būt lietderīga, ja lietojat, piemēram, "Midnight Commander" virtuālajā terminālī.

en: Follow path of the current file
lv: Sekot pašreizējās datnes ceļam

en: Whether to execute "cd $path" when you switch between opened files
lv: Vai izpildīt "cd $path", kad jūs pārslēdzaties starp atvērtajām datnēm

en: Execute programs in the VTE
lv: Izpildīt programmas iekš VTE

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
lv: Palaist programmas iekš VTE tā vietā, lai atvērtu termināļa emulācijas logu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka programmas, izpildītas iekš VTE, nevar tikt apturētas

en: Don't use run script
lv: Nelietot palaišanas skriptu

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
lv: Nelietot vienkāršu palaišanas skriptu, kurš parasti tiek lietots, lai attēlotu izpildītās programmas izejas statusu

en: <b>Terminal</b>
lv: <b>Terminālis</b>

en: Terminal
lv: Terminālis

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
lv: <i>Brīdinājums: izlasiet pamācību pirms šo iestatījumu izmainīšanas.</i>

en: <b>Various preferences</b>
lv: <b>Dažādi iestatījumi</b>

en: Various
lv: Dažādi

en: _File
lv: _Datne

en: New (with _Template)
lv: Jauna (ar _veidni)

en: _Open...
lv: _Atvērt...

en: Recent _Files
lv: Nesenās _datnes

en: Save _As...
lv: S_aglabāt kā...

en: Sa_ve All
lv: Saglabāt _visas

en: _Reload
lv: Pā_rlādēt

en: R_eload As
lv: _Pārlādēt kā

en: Page Set_up
lv: Lapp_uses iestatīšana

en: _Print...
lv: _Drukāt...

en: Close Ot_her Documents
lv: Aizvērt _citus dokumentus

en: C_lose All
lv: _Aizvērt visu

en: Co_mmands
lv: Ko_mandas

en: Cu_t Current Line(s)
lv: Izgriez_t pašreizējo(-ās) rindu(-as)

en: _Copy Current Line(s)
lv: _Kopēt pašreizējo(-ās) rindu(-as)

en: _Delete Current Line(s)
lv: _Dzēst pašreizējo(-ās) rindu(-as)

en: D_uplicate Line or Selection
lv: D_ublicēt rindu vai atlasi

en: S_elect Current Line(s)
lv: Atlasīt pašr_eizējo(-ās) rindu(-as)

en: Se_lect Current Paragraph
lv: At_lasīt pašreizējo rindkopu

en: _Move Line(s) Up
lv: _Pārvietot rindu(-as) augšup

en: M_ove Line(s) Down
lv: Pārviet_ot rindu(-as) lejup

en: _Send Selection to Terminal
lv: _Sūtīt atlasi uz termināli

en: _Reflow Lines/Block
lv: Sakā_rtot plūdumu rindām/blokam

en: T_oggle Case of Selection
lv: _Pārslēgt atlases burteni

en: _Comment Line(s)
lv: Aiz_komentēt rindu(-as)

en: U_ncomment Line(s)
lv: Atkome_ntēt rindu(-as)

en: _Toggle Line Commentation
lv: Pārslēg_t rindu komentēšanu

en: _Increase Indent
lv: Pal_ielināt atkāpi

en: _Decrease Indent
lv: _Samazināt atkāpi

en: S_mart Line Indent
lv: _Gudrā rindas atkāpe

en: _Send Selection to
lv: _Sūtīt atlasi uz

en: I_nsert Comments
lv: Ievietot kome_ntārus

en: Preference_s
lv: Ie_statījumi

en: P_lugin Preferences
lv: _Spraudņu iestatījumi

en: _Find...
lv: _Atrast...

en: Find _Next
lv: Atrast _nākamo

en: Find _Previous
lv: Atrast ie_priekšējo

en: Find in F_iles...
lv: Atrast _datnēs...

en: _Replace...
lv: _Aizstāt...

en: Next Me_ssage
lv: Nākamais ziņojum_s

en: Pr_evious Message
lv: I_epriekšējais ziņojums

en: Go to Ne_xt Marker
lv: Iet uz _nākamo marķieri

en: Go to Pre_vious Marker
lv: Iet uz _iepriekšējo marķieri

en: _Go to Line...
lv: _Iet uz rindu...

en: Find Next _Selection
lv: Atra_st nākamo atlasi

en: Find Pre_vious Selection
lv: Atrast _iepriekšējo atlasi

en: _Mark All
lv: Atzī_mēt visu

en: Go to Symbol Decl_aration
lv: Iet uz simbola dekl_arāciju

en: _View
lv: _Skats

en: Change _Font...
lv: Mainīt _fontu...

en: Change _Color Scheme...
lv: Mainīt _krāsu shēmu...

en: Show _Markers Margin
lv: Rādīt _marķieru apmali

en: Show _Line Numbers
lv: Rādīt _rindu numurus

en: Show White S_pace
lv: Rādīt baltstar_pu

en: Show Line _Endings
lv: Rādīt rindu b_eigas

en: Show Indentation _Guides
lv: Rādīt atkāpju palī_glīnijas

en: Full_screen
lv: _Pilnekrāna

en: Toggle All _Additional Widgets
lv: Pārslēgt visus p_apildu logrīkus

en: Show Message _Window
lv: Rādīt ziņojumu _logu

en: Show _Toolbar
lv: Rādī_t rīkjoslu

en: Show Side_bar
lv: Rādīt _sānjoslu

en: _Document
lv: _Dokuments

en: _Line Wrapping
lv: Rindu ap_laušana

en: Line _Breaking
lv: Rindu _pārtraukšana

en: _Auto-indentation
lv: _Automātiskās atkāpes

en: In_dent Type
lv: _Atkāpes tips

en: _Detect from Content
lv: _Noteikt no satura

en: T_abs and Spaces
lv: T_abulācijas un atstarpes

en: Indent Widt_h
lv: Atkāpes _platums

en: Read _Only
lv: _Tikai lasāms

en: _Write Unicode BOM
lv: _Rakstīt Unicode BOM

en: Set File_type
lv: Iestatīt datnes _tipu

en: Set _Encoding
lv: I_estatīt kodējumu

en: Set Line E_ndings
lv: Iestatīt ri_ndu beigas

en: Convert and Set to _CR/LF (Windows)
lv: Pārveidot un iestatīt uz _CR/LF (Windows)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
lv: Pārveidot un iestatīt uz _LF (Unix)

en: Convert and Set to CR (Classic _Mac)
lv: Pārveidot un iestatīt uz CR (klasiskā _Mac)

en: _Clone
lv: _Klonēt

en: _Strip Trailing Spaces
lv: Noņemt beigu at_starpes

en: Replace Tabs with S_paces
lv: Aizstāt tabulācijas ar atstar_pēm

en: _Replace Spaces with Tabs...
lv: Aizstāt atsta_rpes ar tabulācijām...

en: _Fold All
lv: _Salocīt visu

en: _Unfold All
lv: Atlocīt vis_u

en: Remove _Markers
lv: Noņemt _marķierus

en: Remove Error _Indicators
lv: Noņemt kļūdu _indikatorus

en: _Project
lv: _Projekts

en: _New...
lv: Jau_ns...

en: New from _Folder...
lv: Jauna no _mapes...

en: _Recent Projects
lv: Nesenie p_rojekti

en: _Close
lv: _Aizvērt

en: Apply the default indentation settings to all documents
lv: Pielietot noklusējuma atkāpju iestatījumus uz visiem dokumentiem

en: _Apply Default Indentation
lv: Pielietot noklusējum_a atkāpes

note: build the code
en: _Build
lv: _Būvēt

en: _Tools
lv: _Rīki

en: _Reload Configuration
lv: Pā_rlādēt konfigurāciju

en: C_onfiguration Files
lv: K_onfigurācijas datnes

en: _Color Chooser
lv: _Krāsu izvēlētājs

en: _Word Count
lv: _Vārdu skaits

en: Load Ta_gs File...
lv: Ielādēt _birku datni...

en: _Help
lv: _Palīdzība

en: Keyboard _Shortcuts
lv: Tastatūras _saīsnes

en: Debug _Messages
lv: Atkļūdošanas ziņoju_mi

en: _Website
lv: _Tīmekļa vietne

en: Wi_ki
lv: Vi_ki

en: Report a _Bug...
lv: Ziņot par _kļūdu...

en: _Donate...
lv: Zie_dot...

en: Filter the symbol list using the entered text. Separate multiple filters with a space.
lv: Filtrējiet simbolu sarakstu, lietojot ievadīto tekstu. Atdaliet vairākus filtrus ar atstarpi.

en: Symbols
lv: Simboli

en: Documents
lv: Dokumenti

en: Status
lv: Statuss

en: Compiler
lv: Kompilators

en: Messages
lv: Ziņojumi

en: Scribble
lv: Kricelējums

en: Project Properties
lv: Projekta īpašības

en: Filename:
lv: Datnes nosaukums:

en: _Name:
lv: _Nosaukums:

en: _Description:
lv: _Apraksts:

en: _Base path:
lv: _Bāzes ceļš:

en: File _patterns:
lv: _Datņu šabloni:

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
lv: Atstarpju atdalīts saraksts ar datņu šabloniem, lietots dialogam "Atrast datnēs" (piem., *.c *.h)

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
lv: Visu datņu, kuras veido projektu, bāzes datņu katalogs. Šis var būt jauns ceļš vai pastāvošs datņu kataloga koks. Jūs varat lietot ceļus, relatīvus pret projekta datnes nosaukumu.

en: Project
lv: Projekts

en: Display:
lv: Attēlot:

en: Custom
lv: Pielāgots

en: Use global settings
lv: Lietot globālos iestatījumus

en: Size:
lv: Izmērs:

en: Location:
lv: Atrašanās vieta:

en: Read-only:
lv: Tikai lasāms:

en: Encoding:
lv: Kodējums:

en: Modified:
lv: Pārveidots:

en: Changed:
lv: Mainīts:

en: Accessed:
lv: Piekļūts:

en: (only inside Geany)
lv: (tikai Geany)

en: Permissions:
lv: Atļaujas:

en: Read:
lv: Lasīt:

en: Write:
lv: Rakstīt:

en: Execute:
lv: Izpildīt:

en: Owner:
lv: Īpašnieks:

en: Group:
lv: Grupa:

en: Other:
lv: Citi:

en: Copyright (c) 2005
    The Geany contributors
lv: Autortiesības (c) 2005
    Geany atbalstītāji

en: About Geany
lv: Par Geany

en: A fast and lightweight IDE
lv: Ātra un viegla IDE

en: (built on or after %s)
lv: (būvēts %s vai vēlāk)

en: Using GTK+ v%u.%u.%u and GLib v%u.%u.%u runtime libraries
lv: Lietojot izpildlaika bibliotēkas GTK+ v. %u.%u.%u un GLib v. %u.%u.%u

note: gtk_container_add(GTK_CONTAINER(info_box), cop_label);
en: Info
lv: Informācija

en: Developers
lv: Izstrādātāji

en: maintainer
lv: uzturētājs

en: developer
lv: izstrādātājs

en: translation maintainer
lv: tulkojuma uzturētājs

en: Translators
lv: Tulkotāji

en: Previous Translators
lv: Iepriekšējie tulkotāji

en: Contributors
lv: Atbalstītāji

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
lv: Daži no daudzajiem atbalstītājiem (detalizētākam sarakstam skatīt datni %s):

en: Credits
lv: Ieguldījums

en: License
lv: Licence

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
lv: Licences teksts nevarēja tikt atrasts, lūdzu, apmeklējiet http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt , lai skatītu to tiešsaistē.

note: fall back to %d
en: failed to substitute %%p, no project active
lv: neizdevās aizstāt %%p, nav aktīva projekta

en: Process failed, no working directory
lv: Process neizdevās, nav darba datņu kataloga

en: %s (in directory: %s)
lv: %s (datņu katalogā: %s)

en: Process failed (%s)
lv: Process neizdevās (%s)

en: Invalid working directory "%s"
lv: Nederīgs darba datņu katalogs "%s"

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
lv: Neizdevās izpildīt "%s" (sākšanas skripts nevarēja tikt izveidots: %s)

en: File not executed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
lv: Datne nav izpildīta tāpēc, ka terminālis var saturēt kādu ievadi (nospiediet "Ctrl"+"C" vai "Enter", lai to attīrītu).

en: Cannot execute build command "%s": %s. Check the Terminal setting in Preferences
lv: Nevar izpildīt būvēšanas komandu "%s": %s. Pārbaudiet iestatījumu "Terminālis" iekš "Iestatījumi"

en: Compilation failed.
lv: Kompilēšana neizdevās.

en: Compilation finished successfully.
lv: Kompilēšana pabeidzās veiksmīgi.

en: Custom Text
lv: Pielāgots teksts

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
lv: Ievadiet pielāgoto tekstu, kuru pievienot būvēšanas komandai.

en: _Next Error
lv: _Nākamā kļūda

en: _Previous Error
lv: Ie_priekšējā kļūda

note: arguments
en: _Set Build Commands
lv: Ie_statīt būvējuma komandas

en: Build the current file
lv: Būvēt pašreizējo datni

en: Build the current file with Make and the default target
lv: Būvēt pašreizējo datni ar Make un noklusējuma mērķi

en: Build the current file with Make and the specified target
lv: Būvēt pašreizējo datni ar Make un norādīto mērķi

en: Compile the current file with Make
lv: Kompilēt pašreizējo datni ar Make

en: Process could not be stopped (%s).
lv: Process nevarēja tikt apturēts (%s).

en: No more build errors.
lv: Būvēšanas kļūdu vairāk nav.

en: Set menu item label
lv: Iestatīt izvēlnes vienuma etiķeti

en: Label
lv: Etiķete

note: command column, holding status and command display
en: Command
lv: Komanda

en: Working directory
lv: Darba datņu katalogs

en: Reset
lv: Atiestatīt

en: Click to set menu item label
lv: Klikšķiniet, lai iestatītu izvēlnes vienuma etiķeti

en: %s commands
lv: %s komandas

en: No filetype
lv: Nav datnes tipa

en: Error regular expression:
lv: Kļūdas regulārā izteiksme:

en: Independent commands
lv: Neatkarīgās komandas

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
lv: Piezīme: vienums 2 atver dialogu un pievieno atbildi komandai.

en: Execute commands
lv: Izpildīt komandas

en: %d, %e, %f, %p, %l are substituted in command and directory fields, see manual for details.
lv: %d, %e, %f, %p, %l tiek aizstātas komandas un datņu kataloga laukos, sīkāku informāciju skatiet rokasgrāmatā.

en: Set Build Commands
lv: Iestatīt būvējuma komandas

en: _Compile
lv: _Kompilēt

en: _Execute
lv: _Izpildīt

note: build the code with make custom
en: Make Custom _Target...
lv: Izveido_t pielāgotu mērķi...

note: build the code with make object
en: Make _Object
lv: Izveidot _objektu

en: _Make
lv: _Izveidot

note: build the code with make all
en: _Make All
lv: _Izveidot visu

en: %d file saved. | %d files saved.
lv[0]: %d datne saglabāta.
lv[1]: %d datnes saglabātas.
lv[2]: %d datņu saglabātas.

en: Changes detected, reloading all will lose any changes and history.
lv: Konstatētas izmaiņas, atkārtota visa ielādēšana pazaudēs jebkuras izmaiņas un vēsturi.

en: Are you sure you want to reload all files?
lv: Vai jūs tiešām vēlaties pārlādēt visas datnes?

en: Go to Line
lv: Iet uz rindu

en: Enter the line you want to go to:
lv: Ievadiet rindu, uz kuru vēlaties doties:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
lv: Lūdzu, iestatiet datnes tipu pašreizējai datnei pirms šīs funkcijas lietošanas.

en: No more message items.
lv: Ziņojumu vienumu vairāk nav.

en: Could not open file %s (File not found)
lv: Nevarēja atvērt datni %s (datne nav atrasta)

en: Check the path setting in Filetype configuration.
lv: Pārbaudiet ceļa iestatījumu Datnes tipa konfigurācijā.

en: Check the path setting in Preferences.
lv: Pārbaudiet ceļa iestatījumu iekš "Iestatījumi".

note: G_SHELL_ERROR is parsing error, it may be caused by %s word with quotes
en: Cannot execute context action command "%s": %s. %s
lv: Nevar izpildīt konteksta darbības komandu "%s": %s. %s

en: No context action set.
lv: Nav iestatīta neviena konteksta darbība.

en: "%s" was not found.
lv: "%s" netika atrasts.

note: auto-detect
en: Detect from file
lv: Noteikt no datnes

en: Programming Languages
lv: Programmēšanas valodas

en: Scripting Languages
lv: Skriptēšanas valodas

en: Markup Languages
lv: Iezīmēšanas valodas

en: _More Options
lv: _Vairāk opciju

note: line 1 with checkbox and encoding combo
en: Show _hidden files
lv: Rādīt _slēptās datnes

en: Set encoding:
lv: Iestatīt kodējumu:

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
lv: Atklāti definē kodējumu datnei, ja to nevar noteikt. Šis ir lietderīgi, kad zināt, ka Geany nevar pareizi noteikt datnes kodējumu.
    Ņemiet vērā — ja izvēlēsieties vairākas datnes, tās visas tiks atvērtas ar izvēlēto kodējumu.

note: line 2 with filetype combo
en: Set filetype:
lv: Iestatīt datnes tipu:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
lv: Atklāti definē datnes tipu datnei, ja tas nevar tikt noteikts pēc datnes nosaukuma paplašinājuma.
    Ņemiet vērā, ka, ja jūs izvēlēsieties vairākas datnes, tās visas tiks atvērtas ar izvēlēto datnes tipu.

en: Open File
lv: Atvērt datni

[ctx: Open dialog action]
en: _View
lv: _Skats

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
lv: Atver datni "tikai lasīšanas" režīmā. Ja jūs izvēlēsieties vairāk kā vienu datni, kuru atvērt, visas datnes tiks atvērtas "tikai lasāmas".

en: Overwrite?
lv: Vai pārrakstīt?

en: Filename already exists!
lv: Datnes nosaukums jau pastāv!

en: Save File
lv: Saglabāt datni

en: R_ename
lv: _Pārdēvēt

en: Save the file and rename it
lv: Saglabāt datni un pārdēvēt to

en: Error
lv: Kļūda

en: Question
lv: Jautājums

en: Warning
lv: Brīdinājums

en: Information
lv: Informācija

en: _Don't save
lv: _Nesaglabāt

en: The file '%s' is not saved.
lv: Datne '%s' nav saglabāta.

en: Do you want to save it before closing?
lv: Vai jūs vēlaties to saglabāt pirms aizvēršanas?

en: Choose font
lv: Izvēlēties fontu

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
lv: Atgadījās kļūda vai datnes informācija nevarēja tikt izgūta (piemēram, no jaunas datnes).

en: unknown
lv: nezināms

en: %s Properties
lv: %s īpašības

en: (with BOM)
lv: (ar BOM)

en: (without BOM)
lv: (bez BOM)

en: File %s closed.
lv: Datne %s aizvērta.

en: New file "%s" opened.
lv: Jaunā datne "%s" atvērta.

en: Could not open file %s (%s)
lv: Nevarēja atvērt datni %s (%s)

en: The file "%s" is not valid %s.
lv: Datne "%s" nav derīga %s.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
lv: Datne "%s" neizskatās kā teksta datne, vai arī datnes kodējums nav atbalstīts.

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
lv: Datne "%s" nevarēja tikt pienācīgi atvērta un tika saīsināta. Šis var atgadīties, ja datne satur NULL baitu. Apzinieties, ka tās saglabāšana var izraisīt datu zudumu.
    Datne tika iestatīta uz tikai lasīšanu.

en: Spaces
lv: Atstarpes

en: Tabs
lv: Tabulācijas

en: Tabs and Spaces
lv: Tabulācijas un atstarpes

note: For translators: first wildcard is the indentation mode (Spaces, Tabs, Tabs * and Spaces), the second one is the filename
en: Setting %s indentation mode for %s.
lv: Iestata %s atkāpju režīmu priekš %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
lv: Iestata atkāpju platumu uz %d priekš %s.

en: File %s reloaded.
lv: Datne %s pārlādēta.

note: For translators: this is the status window message for opening a file. %d is the number * of the newly opened file, %s indicates whether the file is opened read-only * (it is replaced with the string ", read-only").
en: File %s opened (%d%s).
lv: Datne %s atvērta (%d%s).

en: , read-only
lv: , tikai lasāms

en: Discard history
lv: Atmest vēsturi

en: The buffer's previous state is stored in the history and undoing restores it. You can disable this by discarding the history upon reload. This message will not be displayed again but your choice can be changed in the various preferences.
lv: Bufera iepriekšējais stāvoklis tiek uzglabāts vēsturē un atsaukšana atjauno to. Jūs varat izslēgt šo, atmetot vēsturi pie pārlādes. Šis ziņojums netiks attēlots atkal, bet jūsu izvēle var tikt izmainīta dažādos iestatījumos.

en: The file has been reloaded.
lv: Datne ir tikusi pārlādēta.

en: Any unsaved changes will be lost.
lv: Jebkuras nesaglabātās izmaiņas pazudīs.

en: Undo history will be lost.
lv: Atsaukšanas vēsture pazudīs.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
lv: Vai jūs tiešām vēlaties pārlādēt '%s'?

en: Error renaming file.
lv: Kļūda, pārdēvējot datni.

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
lv: Notika kļūda, kamēr pārveidoja datni no UTF-8 iekš "%s". Datne paliek nesaglabāta.

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
lv: Kļūdas ziņojums: %s
    Kļūda atgadījās pie "%s" (rinda: %d, kolonna: %d).

en: Error message: %s.
lv: Kļūdas ziņojums: %s.

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
lv: Neizdevās atvērt datni '%s' rakstīšanai: fopen() neizdevās: %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
lv: Neizdevās rakstīt datni '%s': fwrite() neizdevās: %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
lv: Neizdevās aizvērt datni '%s': fclose() neizdevās: %s

en: _Overwrite
lv: _Pārrakstīt

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
lv: Uz diska esošā datne '%s' ir nesenāka par pašreizējo buferi.

en: Try to resave the file?
lv: Vai mēģināt atkārtoti saglabāt datni?

en: File "%s" was not found on disk!
lv: Datne "%s" netika atrasta uz diska!

en: Cannot save read-only document '%s'!
lv: Nevar saglabāt tikai lasāmu dokumentu '%s'!

en: Error saving file (%s).
lv: Kļūda, saglabājot datni (%s).

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
lv: %s
    
    Datne uz diska tagad var tikt saīsināta!

en: Error saving file.
lv: Kļūda, saglabājot datni.

en: File %s saved.
lv: Datne %s saglabāta.

en: Wrap search and find again?
lv: Vai aplauzt meklēšanu un atrast vēlreiz?

en: No matches found for "%s".
lv: Nav atrastas sakritības priekš "%s".

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
lv[0]: %s: aizstāja %d "%s" atgadīšanos ar "%s".
lv[1]: %s: aizstāja %d "%s" atgadīšanās ar "%s".
lv[2]: %s: aizstāja %d "%s" atgadīšanos ar "%s".

en: Do you want to reload it?
lv: Vai jūs vēlaties pārlādēt to?

en: Enter Tab Width
lv: Ievadiet tabulācijas platumu

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
lv: Ievadiet atstarpju skaitu, kuras aizstāt ar vienu tabulācijas rakstzīmi.

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
lv: Brīdinājums: nestandarta stingrās tabulācijas platums: %d != 8!

en: Celtic
lv: Ķeltu

en: Greek
lv: Grieķu

en: Nordic
lv: Ziemeļvalstu

en: South European
lv: Dienvideiropas

en: Western
lv: Rietumu

en: Baltic
lv: Baltijas

en: Central European
lv: Centrāleiropas

note: ISO-IR-111 not available on Windows
en: Cyrillic
lv: Kiriliskā

en: Cyrillic/Russian
lv: Kiriliskā/krievu

en: Cyrillic/Ukrainian
lv: Kiriliskā/ukraiņu

en: Romanian
lv: Rumāņu

en: Arabic
lv: Arābu

note: not available at all, ?
en: Hebrew
lv: Ivrits

en: Hebrew Visual
lv: Ivrita vizuālais

en: Armenian
lv: Armēņu

en: Georgian
lv: Gruzīnu

en: Thai
lv: Taju

en: Turkish
lv: Turku

en: Vietnamese
lv: Vjetnamiešu

note: maybe not available on Linux
en: Chinese Simplified
lv: Ķīniešu vienkāršotā

en: Chinese Traditional
lv: Ķīniešu tradicionālā

en: Japanese
lv: Japāņu

en: Korean
lv: Korejiešu

en: Without encoding
lv: Bez kodējuma

en: _West European
lv: _Rietumeiropas

en: _East European
lv: Austrum_eiropas

en: East _Asian
lv: _Austrumāzijas

en: _SE & SW Asian
lv: DA un DR Āzija_s

en: _Middle Eastern
lv: Vidējo Austru_mu

en: West European
lv: Rietumeiropas

en: East European
lv: Austrumeiropas

en: East Asian
lv: Austrumāzijas

en: SE & SW Asian
lv: DA un DR Āzijas

en: Middle Eastern
lv: Vidējo Austrumu

en: %s source file
lv: %s pirmkoda datne

en: %s file
lv: %s datne

en: %s script
lv: %s skripts

en: %s document
lv: %s dokuments

en: Shell
lv: Čaula

en: Cascading Stylesheet
lv: CSS datne

en: Config
lv: Konfigurācijas

en: Gettext translation
lv: Gettext tulkojuma

en: _Programming Languages
lv: _Programmēšanas valodas

en: _Scripting Languages
lv: _Skriptēšanas valodas

en: _Markup Languages
lv: Iezī_mēšanas valodas

en: M_iscellaneous
lv: Dažād_i

en: All Source
lv: Viss pirmkods

en: All files
lv: Visas datnes

en: Bad regex for filetype %s: %s
lv: Slikta regulārā izteiksme datnes tipam %s: %s

en: untitled
lv: bez virsraksta

en: Could not find file '%s'.
lv: Nevarēja atrast datni '%s'.

en: Default
lv: Noklusējuma

en: The current filetype overrides the default style.
lv: Pašreizējais datnes tips pārlabo noklusējuma stilu.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
lv: Šis var izraisīt krāsu shēmu nepareizu attēlošanos.

en: Color Schemes
lv: Krāsu shēmas

note: visual group order
en: File
lv: Datne

en: Clipboard
lv: Starpliktuve

en: Select
lv: Atlasīt

en: Format
lv: Formatēt

en: Insert
lv: Ievietot

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Search
lv: Meklēt

en: Go to
lv: Iet uz

en: View
lv: Skats

en: Document
lv: Dokuments

en: Build
lv: Būvēt

en: Help
lv: Palīdzība

en: Focus
lv: Fokuss

en: Notebook tab
lv: Piezīmju grāmatas cilne

en: New
lv: Jauna

en: Open
lv: Atvērt

en: Open selected file
lv: Atvērt atlasīto datni

en: Save
lv: Saglabāt

en: Save as
lv: Saglabāt kā

en: Save all
lv: Saglabāt visu

en: Properties
lv: Īpašības

en: Print
lv: Drukāt

en: Close
lv: Aizvērt

en: Close all
lv: Aizvērt visu

en: Reload file
lv: Pārlādēt datni

en: Reload all files
lv: Pārlādēt visas datnes

en: Re-open last closed tab
lv: Atkārtoti atvērt pēdējo aizvērto cilni

en: Quit
lv: Iziet

en: New from Folder
lv: Jauna no mapes

en: Undo
lv: Atsaukt

en: Redo
lv: Atatsaukt

en: Delete to line end
lv: Dzēst līdz rindas beigām

en: Delete to beginning of line
lv: Dzēst līdz rindas sākumam

en: _Transpose Current Line
lv: _Transponēt pašreizējo rindu

en: Scroll to current line
lv: Ritināt uz pašreizējo rindu

en: Scroll up the view by one line
lv: Ritināt skatu augšup par vienu rindu

en: Scroll down the view by one line
lv: Ritināt skatu lejup par vienu rindu

en: Complete snippet
lv: Pabeigt izgriezumu

en: Move cursor in snippet
lv: Pārvietot kursoru izgriezumā

en: Suppress snippet completion
lv: Apspiest izgriezumu pabeigšanu

en: Context Action
lv: Konteksta darbība

en: Complete word
lv: Pabeigt vārdu

en: Show calltip
lv: Rādīt izsaukumpadomu

en: Word part completion
lv: Vārda daļas pabeigšana

en: Move line(s) up
lv: Pārvietot rindu(-as) augšup

en: Move line(s) down
lv: Pārvietot rindu(-as) lejup

en: Cut
lv: Izgriezt

en: Copy
lv: Kopēt

en: Paste
lv: Ielīmēt

en: Select All
lv: Atlasīt visu

en: Select current word
lv: Atlasīt pašreizējo vārdu

en: Select to previous word part
lv: Atlasīt uz iepriekšējo vārda daļu

en: Select to next word part
lv: Atlasīt uz nākamo vārda daļu

en: Toggle line commentation
lv: Pārslēgt rindu komentēšanu

en: Comment line(s)
lv: Aizkomentēt rindu(-as)

en: Uncomment line(s)
lv: Atkomentēt rindu(-as)

en: Increase indent
lv: Palielināt atkāpi

en: Decrease indent
lv: Samazināt atkāpi

en: Increase indent by one space
lv: Palielināt atkāpi par vienu atstarpi

en: Decrease indent by one space
lv: Samazināt atkāpi par vienu atstarpi

en: Send to Custom Command 1
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 1

en: Send to Custom Command 2
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 2

en: Send to Custom Command 3
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 3

en: Send to Custom Command 4
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 4

en: Send to Custom Command 5
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 5

en: Send to Custom Command 6
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 6

en: Send to Custom Command 7
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 7

en: Send to Custom Command 8
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 8

en: Send to Custom Command 9
lv: Sūtīt uz pielāgoto komandu 9

en: Insert date
lv: Ievietot datumu

en: Insert New Line Before Current
lv: Ievietot jaunu rindu pirms pašreizējās

en: Insert New Line After Current
lv: Ievietot jaunu rindu pēc pašreizējās

en: Find
lv: Atrast

en: Find Next
lv: Atrast nākamo

en: Find Previous
lv: Atrast iepriekšējo

en: Replace
lv: Aizstāt

en: Find in Files
lv: Atrast datnēs

en: Next Message
lv: Nākamais ziņojums

en: Previous Message
lv: Iepriekšējais ziņojums

en: Find Usage
lv: Atrast lietojumu

en: Find Document Usage
lv: Atrast dokumenta lietojumu

en: Navigate back a location
lv: Navigēt par atrašanās vietu atpakaļ

en: Navigate forward a location
lv: Navigēt par atrašanās vietu uz priekšu

en: Go to matching brace
lv: Iet uz atbilstošo figūriekavu

en: Toggle marker
lv: Pārslēgt marķieri

en: Go to Symbol Definition
lv: Iet uz simbola definēšanu

en: Go to Symbol Declaration
lv: Iet uz simbola deklarēšanu

en: Go to Start of Line
lv: Iet uz rindas sākumu

en: Go to End of Line
lv: Iet uz rindas beigām

en: Go to Start of Display Line
lv: Iet uz attēlotāja rindas sākumu

en: Go to End of Display Line
lv: Iet uz attēlotāja rindas beigām

en: Go to Previous Word Part
lv: Iet uz iepriekšējo vārda daļu

en: Go to Next Word Part
lv: Iet uz nākamo vārda daļu

en: Toggle All Additional Widgets
lv: Pārslēgt visus papildu logrīkus

en: Fullscreen
lv: Pilnekrāns

en: Toggle Messages Window
lv: Pārslēgt ziņojumu logu

en: Toggle Sidebar
lv: Pārslēgt sānjoslu

en: Zoom In
lv: Tuvināt

en: Zoom Out
lv: Tālināt

en: Zoom Reset
lv: Atiestatīt tālummaiņu

en: Switch to Editor
lv: Pārslēgties uz redaktoru

en: Switch to Search Bar
lv: Pārslēgties uz meklēšanas joslu

en: Switch to Message Window
lv: Pārslēgties uz ziņojumu logu

en: Switch to Compiler
lv: Pārslēgties uz kompilatoru

en: Switch to Messages
lv: Pārslēgties uz ziņojumiem

en: Switch to Scribble
lv: Pārslēgties uz kricelējumu

en: Switch to VTE
lv: Pārslēgties uz VTE

en: Switch to Sidebar
lv: Pārslēgties uz sānjoslu

en: Switch to Sidebar Symbol List
lv: Pārslēgties uz sānjoslas simbolu sarakstu

en: Switch to Sidebar Document List
lv: Pārslēgties uz sānjoslas dokumentu sarakstu

en: Switch to left document
lv: Pārslēgties uz pa kreisi esošo dokumentu

en: Switch to right document
lv: Pārslēgties uz pa labi esošo dokumentu

en: Switch to last used document
lv: Pārslēgties uz pēdējo lietoto dokumentu

en: Move document left
lv: Pārvietot dokumentu pa kreisi

en: Move document right
lv: Pārvietot dokumentu pa labi

en: Move document first
lv: Pārvietot dokumentu sākumā

en: Move document last
lv: Pārvietot dokumentu beigās

en: Toggle Line wrapping
lv: Pārslēgt rindu aplaušanu

en: Toggle Line breaking
lv: Pārslēgt rindu pārtraukšanu

en: Replace spaces with tabs
lv: Aizstāt atstarpes ar tabulācijām

en: Toggle current fold
lv: Pārslēgt pašreizējo locījumu

en: Fold all
lv: Salocīt visu

en: Unfold all
lv: Atlocīt visu

en: Reload symbol list
lv: Pārlādēt simbolu sarakstu

en: Remove Markers
lv: Noņemt marķierus

en: Remove Error Indicators
lv: Noņemt kļūdu indikatorus

en: Remove Markers and Error Indicators
lv: Noņemt marķierus un kļūdu indikatorus

en: Compile
lv: Kompilēt

en: Make all
lv: Izveidot visu

en: Make custom target
lv: Izveidot pielāgotu mērķi

en: Make object
lv: Izveidot objektu

en: Next error
lv: Nākamā kļūda

en: Previous error
lv: Iepriekšējā kļūda

en: Run
lv: Palaist

en: Build options
lv: Būvēšanas opcijas

en: Show Color Chooser
lv: Rādīt krāsu izvēlētāju

en: Keyboard Shortcuts
lv: Tastatūras saīsnes

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
lv: Šīs tastatūras saīsnes ir konfigurējamas:

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
lv: Ierakstiet šeit, ko jūs vēlaties, lietojiet to kā paziņojumu/uzmetumu dēli

en: Failed to load one or more session files.
lv: Neizdevās ielādēt vienu vai vairākas sesiju datnes.

en: Set initial column number to COLUMN for the first opened file (useful in conjunction with --line)
lv: Iestatīt sākotnējo kolonnas numuru uz KOLONNA pirmajai atvērtajai datnei (lietderīgi, lietojot savienojumā ar --line)

en: COLUMN
lv: KOLONNA

en: Use alternate configuration directory DIR
lv: Lietot alternatīvo konfigurācijas datņu katalogu DATŅU KAT.

en: DIR
lv: DATŅU KAT.

en: Print internal filetype names
lv: Drukāt iekšējo datņu tipu nosaukumus

en: Generate global tags file (see documentation)
lv: Ģenerēt globālo birku datni (skatīt dokumentāciju)

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags file
lv: Neveikt priekšapstrādi C/C++ datnēm, kad ģenerē birku datni

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
lv: Neatvērt datnes palaistajā instancē, piespiest jaunas instances atvēršanu

en: Use socket filename FILE for communication with a running Geany instance
lv: Lietot ligzdas datnes nosaukumu DATNE komunikācijai ar palaisto Geany instanci

en: FILE
lv: DATNE

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
lv: Atgriezt sarakstu ar atvērtajiem dokumentiem palaistajā Geany instancē

en: Set initial line number to LINE for the first opened file
lv: Iestatīt sākotnējo rindas numuru uz RINDA pirmajai atvērtajai datnei

en: LINE
lv: RINDA

en: Don't show message window at startup
lv: Nerādīt ziņojumu logu pēc palaišanas

en: Don't load auto completion data (see documentation)
lv: Neielādēt automātiskās pabeigšanas datus (skatīt dokumentāciju)

en: Don't load plugins
lv: Neielādēt spraudņus

en: Print Geany's installation prefix
lv: Drukāt Geany instalācijas priedēkli

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
lv: Atvērt visas DATNES tikai lasīšanas režīmā (skatīt dokumentāciju)

en: Don't load the previous session's files
lv: Neielādēt iepriekšējās sesijas datnes

en: Don't load terminal support
lv: Neielādēt termināļa atbalstu

en: Use FILE as the dynamically-linked VTE library
lv: Lietot DATNI kā dinamiski saistītu VTE bibliotēku

en: Be verbose
lv: Būt runīgam

en: Show version and exit
lv: Parādīt versiju un iziet

en: [FILES...]
lv: [DATNES...]

en: A fast and lightweight IDE.
lv: Ātra un viegla IDE.

en: Report bugs to https://github.com/geany/geany/issues.
lv: Ziņojiet par kļūdām uz https://github.com/geany/geany/issues.

note: note for translators: library versions are printed after this
en: built on %s with
lv: būvēts uz %s ar

en: Move it now?
lv: Vai pārvietot to tagad?

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
lv: Geany vajadzīgs pārvietot jūsu veco konfigurācijas datņu katalogu pirms sākšanās.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
lv: Jūsu konfigurācijas datņu katalogs tika veiksmīgi pārvietots no "%s" uz "%s".

note: for translators: the third %s in brackets is the error message which * describes why moving the dir didn't work
en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
lv: Jūsu vecais konfigurācijas datņu katalogs "%s" nevarēja tikt pārvietots uz "%s" (%s). Lūdzu, pašrocīgi pārvietojiet datņu katalogu uz jauno atrašanās vietu.

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
lv: Konfigurācijas datņu katalogs nevarēja tikt izveidots (%s).
    Varētu būt dažas problēmas, lietojot Geany bez konfigurācijas datņu kataloga.
    Vai sākt Geany jebkurā gadījumā?

en: This is Geany %s.
lv: Šis ir Geany %s.

en: Configuration directory could not be created (%s).
lv: Konfigurācijas datņu katalogs nevarēja tikt izveidots (%s).

en: IPC socket could not be created, see Help->Debug Messages for details.
lv: IPC ligzda nevarēja tikt izveidota, skatīt Palīdzība->Atkļūdošanas ziņojumi, lai iegūtu sīkāku informāciju.

en: Do you really want to quit?
lv: Vai jūs tiešām vēlaties iziet?

en: Configuration files reloaded.
lv: Konfigurācijas datnes pārlādētas.

en: Debug Messages
lv: Atkļūdošanas ziņojumi

en: Cl_ear
lv: _Attīrīt

en: Status messages
lv: Statusa ziņojumi

en: C_opy
lv: K_opēt

en: Copy _All
lv: Kopēt _visu

en: _Hide Message Window
lv: _Slēpt ziņojumu logu

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
lv: Nevarēja atrast datni '%s' - mēģina pašreizējo dokumenta ceļu.

en: The document has been closed.
lv: Dokuments ir ticis aizvērts.

en: Switch to Document
lv: Pārslēgties uz dokumentu

en: Open in New _Window
lv: Atvērt jaunā _logā

en: Close Documents to the _Right
lv: Aizvē_rt pa labi esošos dokumentus

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
lv: Spraudnis "%s" nav bināri saderīgs ar šo Geany laidienu - lūdzu, pārkompilējiet to.

en: _Plugin Manager
lv: S_praudņu pārvaldnieks

en: 
    <i>Other plugins depend on this. Disable them first to allow deactivation.</i>
lv: 
    <i>Citi spraudņi ir atkarīgi no šī. Izslēdziet tos vispirms, lai atļautu deaktivēšanu.</i>

note: Four allocations is less than ideal but meh
en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
lv: Versija:	%s
    Autors(-i):	%s
    Datnes nosaukums:	%s

en: No plugins available.
lv: Nav pieejamu spraudņu.

en: Active
lv: Aktīvs

en: Plugin
lv: Spraudnis

en: Plugins
lv: Spraudņi

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
lv: Izvēlieties, kurus spraudņus ielādēt palaišanas laikā:

en: Proxy plugin '%s' extension '%s' starts with a dot. Please fix your proxy plugin.
lv: Starpnieka spraudņa '%s' paplašinājums '%s' sākas ar punktu. Lūdzu, salabojiet savu starpnieka spraudni.

en: Configure Plugins
lv: Konfigurēt spraudņus

en: Grab Key
lv: Tveršanas taustiņš

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
lv: Nospiediet taustiņu kombināciju, kuru jūs vēlaties lietot priekš "%s".

en: _Expand All
lv: Izpl_est visu

en: _Collapse All
lv: _Sakļaut visu

en: Action
lv: Darbība

en: Shortcut
lv: Saīsne

en: _Allow
lv: _Atļaut

en: _Override
lv: Pārlab_ot

en: Override that keybinding?
lv: Vai pārlabot šo taustiņu sasaisti?

en: The combination '%s' is already used for "%s".
lv: Kombinācija '%s' jau tiek lietota priekš "%s".

note: add manually GeanyWrapLabels because they can't be added with Glade page Tools
en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
lv: Ievadiet rīku ceļus zemāk. Rīkus, kuri jums nav vajadzīgi, atstājiet tukšus.

note: page Templates
en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
lv: Iestatīt informāciju, kura tiks lietota veidnēs. Skatīt dokumentāciju, lai iegūtu sīkāku informāciju.

note: page Keybindings
en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
lv: Šeit jūs varat izmainīt tastatūras saīsnes dažādām darbībām. Atlasiet vienu un nospiediet pogu "Izmainīt", lai ievadītu jaunu saīsni, vai veiciet dubultklikšķi uz darbības, lai rediģētu saīsnes virknes pierakstu tieši.

note: page Editor->Indentation
en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
lv: <i>Brīdinājums: pašreizējais projekts pārlabo šos iestatījumus. Skatīt <b>Projekts->Īpašības</b>.</i>

en: <b>Page %d of %d</b>
lv: <b>Lappuse %d no %d</b>

en: Document Setup
lv: Dokumenta iestatīšana

en: Paginating
lv: Lapdale

en: Page %d of %d
lv: Lappuse %d no %d

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
lv: Nenosūtīja dokumentu %s uz drukāšanas apakšsistēmu.

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
lv: Dokuments %s tika nosūtīts uz drukāšanas apakšsistēmu.

en: Printing of %s failed (%s).
lv: %s drukāšana neizdevās (%s).

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
lv: Lūdzu, vispirms iestatījumu dialogā iestatiet drukāšanas komandu.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
lv: Datne "%s" tiks drukāta ar šādu komandu:
    
    %s

en: Cannot execute print command "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
lv: Nevar izpildīt drukāšanas komandu "%s": %s. Pārbaudiet ceļa iestatījumu iekš "Iestatījumi".

en: File %s printed.
lv: Datne %s izdrukāta.

note: "projects" is part of the default project base path so be careful when translating * please avoid special characters and spaces, look at the source for details or ask Frank
en: projects
lv: projekti

en: Move the current documents into the new project's session?
lv: Vai pārvietot pašreizējos dokumentus jaunā projekta sesijā?

en: New Project
lv: Jauns projekts

en: C_reate
lv: _Izveidot

en: Name:
lv: Nosaukums:

en: Project name
lv: Projekta nosaukums

en: Path of the file representing the project and storing its settings. It should normally have the "%s" extension.
lv: Datnes, pārstāvošas projektu un uzglabājošas tā iestatījumus, ceļš. Tai normāli vajadzētu būt paplašinājumam "%s".

en: Base path:
lv: Bāzes ceļš:

en: Choose Project Base Path
lv: Izvēlēties projekta bāzes ceļu

en: Project file could not be written
lv: Projekta datne nevarēja tikt rakstīta

en: Project "%s" created.
lv: Projekts "%s" izveidots.

en: Project file "%s" could not be loaded.
lv: Projekta datne "%s" nevarēja tikt ielādēta.

en: Open Project
lv: Atvērt projektu

en: Project files
lv: Projektu datnes

en: Project "%s" closed.
lv: Projekts "%s" aizvērts.

en: Project "%s" saved.
lv: Projekts "%s" saglabāts.

en: Do you want to close it before proceeding?
lv: Vai jūs vēlaties to aizvērt pirms turpināšanas?

en: The '%s' project is open.
lv: Projekts '%s' ir atvērts.

en: The specified project name is too short.
lv: Norādītais projekta nosaukums ir pārāk īss.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
lv: Norādītais projekta nosaukums ir pārāk garš (maks. %d rakstzīmes).

en: You have specified an invalid project filename.
lv: Jūs esat norādījis nederīgu projekta datnes nosaukumu.

en: Create the project's base path directory?
lv: Vai izveidot projekta bāzes ceļa datņu katalogu?

en: The path "%s" does not exist.
lv: Ceļš "%s" nepastāv.

en: Project base directory could not be created (%s).
lv: Projekta bāzes datņu katalogs nevarēja tikt izveidots (%s).

en: Project file could not be written (%s).
lv: Projekta datne nevarēja tikt rakstīta (%s).

en: _Replace
lv: _Aizstāt

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
lv: Datne '%s' jau pastāv. Vai jūs vēlaties to pārrakstīt?

note: initialise the dialog
en: Choose Project Filename
lv: Izvēlēties projekta datnes nosaukumu

en: Project "%s" opened.
lv: Projekts "%s" atvērts.

en: _Use regular expressions
lv: Lietot reg_ulārās izteiksmes

en: Use Perl-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please refer to the manual.
lv: Lietot Perl-līdzīgās regulārās izteiksmes. Sīkākai informācijai par regulāro izteiksmju lietošanu, lūdzu, atsaucieties uz pamācību.

en: Use _escape sequences
lv: Li_etot atsoļa virknes

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
lv: Aizstāt "\\", "\t", "\n", "\r" un "\uXXXX" (Unicode rakstzīmes) ar atbilstošajām vadības rakstzīmēm

en: Use multi-line matchin_g
lv: _Lietot vairākrindu atbilšanu

en: Perform regular expression matching on the whole buffer at once rather than line by line, allowing matches to span multiple lines. In this mode, newline characters are part of the input and can be captured as normal characters by the pattern.
lv: Izpildīt regulāro izteiksmju saskaņošanu uzreiz uz visa bufera, nevis rindu pa rindai, atļaujot sakritībām aptvert vairākas rindas. Šajā režīmā jaunas rindas rakstzīmes ir daļa no ievades un var tikt šablona tvertas kā normālas rakstzīmes.

en: Search _backwards
lv: Meklēt _atpakaļejoši

en: C_ase sensitive
lv: _Reģistrjutīgs

en: Match only a _whole word
lv: _Tikai veselu vārdu atbilsme

en: Match from s_tart of word
lv: A_tbilsme no vārda sākuma

en: _Previous
lv: Ie_priekšējais

en: _Next
lv: _Nākamais

en: _Search for:
lv: _Meklēt pēc:

note: Now add the multiple match options
en: _Find All
lv: _Atrast visu

en: _Mark
lv: Atzī_mēt

en: Mark all matches in the current document
lv: Atzīmēt visas sakritības pašreizējā dokumentā

en: In Sessi_on
lv: _Sesijā

en: _In Document
lv: _Dokumentā

note: close window checkbox
en: Close _dialog
lv: Aizvērt _dialogu

en: Disable this option to keep the dialog open
lv: Izslēgt šo opciju, lai paturētu dialogu atvērtu

en: Replace & Fi_nd
lv: _Aizstāt un atrast

en: Replace wit_h:
lv: A_izstāt ar:

note: Now add the multiple replace options
en: Re_place All
lv: Aiz_stāt visu

en: In Se_lection
lv: Iekš at_lases

en: Replace all matches found in the currently selected text
lv: Aizstāt visas sakritības, atrastas pašreiz atlasītajā tekstā

en: all
lv: viss

en: project
lv: projekts

en: custom
lv: pielāgots

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
lv: Viss: meklēt visas datņu katalogā esošās datnes
    Projekts: lietot projekta iestatījumos definētos datņu šablonus
    Pielāgots: norādīt datņu šablonus pašrocīgi

en: Space separated list of file patterns (e.g. *.c *.h)
lv: Atstarpju atdalīts saraksts ar datņu šabloniem (piem., *.c *.h)

en: _Directory:
lv: _Datņu katalogs:

en: E_ncoding:
lv: _Kodējums:

en: See grep's manual page for more information
lv: Skatīt grep pamācības lappusi, lai iegūtu vairāk informācijas

en: _Recurse in subfolders
lv: _Rekursēt apakšmapēs

en: _Invert search results
lv: _Invertēt meklēšanas rezultātus

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
lv: Invertēt sakritības izjūtu, lai atlasītu neatbilstošas rindas

en: E_xtra options:
lv: _Papildu opcijas:

en: Other options to pass to Grep
lv: Citas opcijas, lai padotu uz Grep

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
lv[0]: Atrasta %d atbilstība priekš "%s".
lv[1]: Atrastas %d atbilstības priekš "%s".
lv[2]: Atrasts %d atbilstību priekš "%s".

en: Replaced %u matches in %u documents.
lv: Aizstāja %u sakritību(-as) %u dokumentā(-os).

en: This operation will modify all open files which contain the text to replace.
lv: Šī darbība pārveidos visas atvērtās datnes, kuras satur aizstājamo tekstu.

en: Are you sure to replace in the whole session?
lv: Vai jūs tiešām vēlaties aizstāt visā sesijā?

en: Invalid directory for find in files.
lv: Nederīgs datņu katalogs atrašanai datnēs.

en: No text to find.
lv: Nav teksta, kuru atrast.

en: Searching...
lv: Meklē…

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
lv: %s %s -- %s (datņu katalogā: %s)

en: Cannot execute grep tool "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
lv: Nevar izpildīt rīku grep "%s": %s. Pārbaudiet ceļa iestatījumu iekš "Iestatījumi".

en: Could not open directory (%s)
lv: Nevarēja atvērt datņu katalogu (%s)

en: Search failed.
lv: Meklēšana neizdevās.

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
lv[0]: Meklēšana pabeigta ar %d atbilstību.
lv[1]: Meklēšana pabeigta ar %d atbilstībām.
lv[2]: Meklēšana pabeigta ar %d atbilstībām.

en: No matches found.
lv: Nav atrastas atbilstības.

en: Bad regex: %s
lv: Slikta regulārā izteiksme: %s

note: TODO maybe this message needs a rewording
en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
lv: Geany mēģināja piekļūt citas instances, palaistas ar citu lietotāju, Unix domēna ligzdai.
    Šī ir fatāla kļūda un Geany tagad izies.

en: Text ended before matching quote was found
lv: Teksts beidzās pirms atbilstošā pēdiņa tika atrasta

note: TL note: from glib
en: Text was empty (or contained only whitespace)
lv: Teksts bija tukšs (vai saturēja tikai tukšumzīmes)

en: A quoted Windows program name must be entirely inside the quotes
lv: Pēdiņās esošam Windows programmas nosaukumam jābūt pilnībā pēdiņu iekšpusē

en: Program not found
lv: Programma nav atrasta

en: Failed to change to the working directory
lv: Neizdevās nomainīt uz darba datņu katalogu

en: Unknown error executing child process
lv: Nezināma kļūda, izpildot bērnprocesu

en: Value
lv: Vērtība

en: Unknown filetype extension for "%s".
lv: Nezināms datnes tipa paplašinājums priekš "%s".

en: Failed to create tags file, perhaps because no symbols were found.
lv: Neizdevās izveidot birku datni, iespējams, tāpēc, ka netika atrasts neviens simbols.

en: Usage: %s -g <Tags File> <File list>
lv: Lietojums: %s -g <Birku datne> <Datņu saraksts>

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
lv: Piemērs:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Load Tags File
lv: Ielādēt birku datni

en: Geany tags file (*.*.tags)
lv: Geany birku datne (*.*.tags)

note: For translators: the first wildcard is the filetype, the second the filename
en: Loaded %s tags file '%s'.
lv: Ielādēta %s birku datne '%s'.

en: Could not load tags file '%s'.
lv: Nevarēja ielādēt birku datni '%s'.

en: Forward declaration "%s" not found.
lv: Iepriekšēja deklarācija "%s" nav atrasta.

en: Definition of "%s" not found.
lv: "%s" definīcija nav atrasta.

en: Sort by _Name
lv: Kārtot pēc _nosaukuma

en: Sort by _Appearance
lv: Kārtot pēc izsk_ata

en: _Group by Type
lv: _Grupēt pēc tipa

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
lv: Neizdevās pārveidot veidnes datni "%s" uz UTF-8

en: Cannot execute template command "%s". Hint: incorrect paths in the command are a common cause of errors. Error: %s.
lv: Nevar izpildīt veidnes komandu "%s". Norāde: nepareizi ceļi komandā ir izplatīts kļūdu cēlonis. Kļūda: %s.

note: custom actions defined in toolbar_init(): "New", "Open", "SearchEntry", "GotoEntry", "Build"
en: Save the current file
lv: Saglabāt pašreizējo datni

en: Save all open files
lv: Saglabāt visas atvērtās datnes

en: Reload the current file from disk
lv: Pārlādēt pašreizējo datni no diska

en: Close the current file
lv: Aizvērt pašreizējo datni

en: Close all open files
lv: Aizvērt visas atvērtās datnes

en: Cut the current selection
lv: Izgriezt pašreizējo atlasi

en: Copy the current selection
lv: Kopēt pašreizējo atlasi

en: Paste the contents of the clipboard
lv: Ielīmēt starpliktuves saturu

en: Delete the current selection
lv: Dzēst pašreizējo atlasi

en: Undo the last modification
lv: Atsaukt pēdējo pārveidošanu

en: Redo the last modification
lv: Atatsaukt pēdējo pārveidošanu

en: Compile the current file
lv: Kompilēt pašreizējo datni

en: Run or view the current file
lv: Palaist vai skatīt pašreizējo datni

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
lv: Atvērt krāsu izvēlētāja dialogu, lai interaktīvi izvēlētos krāsas no paletes

en: Zoom in the text
lv: Tuvināt tekstu

en: Zoom out the text
lv: Tālināt tekstu

en: Decrease indentation
lv: Samazināt atkāpi

en: Increase indentation
lv: Palielināt atkāpi

en: Find the entered text in the current file
lv: Atrast ievadīto tekstu pašreizējā datnē

en: Jump to the entered line number
lv: Pārlēkt uz ievadīto rindas numuru

en: Show the preferences dialog
lv: Rādīt iestatījumu dialogu

en: Quit Geany
lv: Iziet no Geany

en: Print document
lv: Drukāt dokumentu

en: Replace text in the current document
lv: Aizstāt tekstu pašreizējā dokumentā

en: Create a new file
lv: Izveidot jaunu datni

en: Create a new file from a template
lv: Izveidot jaunu datni no veidnes

en: Open an existing file
lv: Atvērt pastāvošu datni

en: Open a recent file
lv: Atvērt nesenu datni

en: Choose more build actions
lv: Izvēlēties vairāk būvēšanas darbību

en: Search Field
lv: Meklēšanas lauks

en: Goto Field
lv: "Iet uz" lauks

en: Separator
lv: Atdalītājs

en: --- Separator ---
lv: --- Atdalītājs ---

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
lv: Atlasiet vienumus, kurus attēlot rīkjoslā. Vienumus var pārkārtot, tos velkot un nometot.

en: Available Items
lv: Pieejamie vienumi

en: Displayed Items
lv: Attēlotie vienumi

en: Invalid command: %s
lv: Nederīga komanda: %s

en: Passing data and executing custom command: %s
lv: Padod datus un izpilda pielāgoto komandu: %s

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
lv: Izpildītā pielāgotā komanda atgrieza kļūdu. Jūsu atlase netika mainīta. Kļūdas ziņojums: %s

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
lv: Izpildītā pielāgotā komanda izgāja ar neveiksmīgu izejas kodu.

en: Cannot execute custom command "%s": %s. Check the path setting in Custom Commands.
lv: Nevar izpildīt pielāgoto komandu "%s": %s. Pārbaudiet ceļa iestatījumu iekš "Pielāgotās komandas".

en: Set Custom Commands
lv: Iestatīt pielāgotas komandas

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
lv: Jūs varat nosūtīt pašreizējo atlasi uz jebkuru no šīm komandām un komandas izvade aizstās pašreizējo atlasi.

en: No custom commands defined.
lv: Nav definēta neviena pielāgota komanda.

en: Word Count
lv: Vārdu skaits

en: selection
lv: atlase

en: whole document
lv: viss dokuments

en: Range:
lv: Diapazons:

en: Lines:
lv: Rindas:

en: Words:
lv: Vārdi:

en: Characters:
lv: Rakstzīmes:

en: No symbols found
lv: Neviens simbols nav atrasts

en: Show S_ymbol List
lv: _Rādīt simbolu sarakstu

en: Show _Document List
lv: Rādīt _dokumentu sarakstu

en: H_ide Sidebar
lv: _Slēpt sānjoslu

en: D_ocuments Only
lv: Tikai d_okumentus

en: Show _Paths
lv: Rādīt _ceļus

en: Show _Tree
lv: Rādī_t koku

en: _Find in Files...
lv: _Atrast datnēs...

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mEOL: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
lv: rinda: %l / %L	 kol.: %c	 atl.: %s	 %w      %t      %mEOL: %M      kodējums: %e      datnes tips: %f      tvērums: %S

note: RO = read-only
en: RO
lv: T.L.

note: OVR = overwrite/overtype, INS = insert
en: OVR
lv: PĀRR.

en: INS
lv: IEV.

en: TAB
lv: TAB.

note: SP = space
en: SP
lv: ATST.

note: T/S = tabs and spaces
en: T/S
lv: T./A.

en: MOD
lv: IZM.

en:  (new instance)
lv:  (jauna instance)

en: Font updated (%s).
lv: Fonts atjaunināts (%s).

en: C Standard Library
lv: C standarta bibliotēka

en: C++ (C Standard Library)
lv: C++ (C standarta bibliotēka)

en: C++ Standard Library
lv: C++ standarta bibliotēka

en: dd.mm.yyyy
lv: dd.mm.gggg

en: mm.dd.yyyy
lv: mm.dd.gggg

en: yyyy/mm/dd
lv: gggg/mm/dd

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
lv: dd.mm.gggg ss:mm:ss

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
lv: mm.dd.gggg ss:mm:ss

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
lv: gggg/mm/dd ss:mm:ss

en: _Use Custom Date Format
lv: Lietot pielāgot_u datuma formātu

en: Custom Date Format
lv: Pielāgots datuma formāts

en: Enter here a custom date and time format. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
lv: Ievadiet šeit pielāgotu datuma un laika formātu. Sarakstu ar pieejamajiem pārveidošanas norādītājiem skatiet https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
lv: Datuma formāta virkne nevarēja tikt pārveidota (iespējams, pārāk gara).

en: _Set Custom Date Format
lv: Ie_statīt pielāgotu datuma formātu

en: Select Project Base Path
lv: Atlasiet projekta bāzes ceļu

en: Select Folder
lv: Atlasīt mapi

en: Select File
lv: Atlasīt datni

en: _Filetype Configuration
lv: _Datnes tipu konfigurācija

en: Save All
lv: Saglabāt visu

en: Close All
lv: Aizvērt visu

en: Geany cannot start!
lv: Geany nevar sākties!

note: Allow the user to correct the pref. new_cmd may become empty.
en: Select Browser
lv: Atlasīt pārlūku

en: Classic Mac (CR)
lv: Klasiskā Mac (CR)

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
lv: nederīga VTE bibliotēka "%s": trūkst simbols "%s"

en: _Set Path From Document
lv: Ie_statīt ceļu no dokumenta

en: _Restart Terminal
lv: Pā_rstartēt termināli

en: Directory not changed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
lv: Datņu katalogs nav izmainīts tāpēc, ka terminālis var saturēt kādu ievadi (nospiediet "Ctrl"+"C" vai "Enter", lai to attīrītu).

en: Failed to open URI "%s": %s
lv: Neizdevās atvērt URI "%s": %s

en: Namespaces
lv: Vārdtelpas

en: Classes
lv: Klases

en: Interfaces
lv: Saskarnes

en: Functions
lv: Funkcijas

en: Members
lv: Biedri

en: Structs
lv: Struktūras

en: Typedefs / Enums
lv: Tipu definīcijas / skaitītāji

en: Macros
lv: Makro

en: Variables
lv: Mainīgie

en: Extern Variables
lv: Ārējie mainīgie

en: Other
lv: Citi

en: Package
lv: Pakotne

en: Methods
lv: Metodes

en: Enums
lv: Skaitītāji

en: Targets
lv: Mērķi

en: Labels
lv: Etiķetes

en: Constants
lv: Konstantes

en: Traits
lv: Pazīmes

en: Imports
lv: Importēšanas

en: Environment
lv: Vide

en: Part
lv: Daļa

en: Chapter
lv: Nodaļa

en: Section
lv: Sadaļa

en: Subsection
lv: Apakšsadaļa

en: Subsubsection
lv: Apakšapakšsadaļa

en: Articles
lv: Raksti

en: Book Chapters
lv: Grāmatas nodaļas

en: Books & Conference Proceedings
lv: Grāmatas un konferenču materiāli

en: Conference Papers
lv: Konferenču publikācijas

en: Theses
lv: Disertācija

en: Strings
lv: Virknes

en: Unpublished
lv: Nepublicēts

en: Defines
lv: Definēšanas

en: Types
lv: Tipi

en: Sections
lv: Sadaļas

en: Keys
lv: Atslēgas

en: Procedures
lv: Procedūras

en: Indexes
lv: Rādītāji

en: Tables
lv: Tabulas

en: Triggers
lv: Trigeri

en: Views
lv: Skati

en: Sect1
lv: Sadaļa1

en: Sect2
lv: Sadaļa2

en: Sect3
lv: Sadaļa3

en: Appendix
lv: Pielikums

en: ID Selectors
lv: ID atlasītāji

en: Type Selectors
lv: Tipu atlasītāji

en: Modules
lv: Moduļi

en: Singletons
lv: Vienpaši

en: Module
lv: Modulis

en: Entities
lv: Entītijas

en: Architectures
lv: Arhitektūras

en: Functions / Procedures
lv: Funkcijas / procedūras

en: Variables / Signals / Ports
lv: Mainīgie / signāli / porti

en: Processes / Blocks / Components
lv: Procesi / bloki / komponentes

en: Type constructors
lv: Tipu konstruktori

note: javascript functions from subparser
en: Anchors
lv: Enkuri

en: H1 Headings
lv: H1 virsraksti

en: H2 Headings
lv: H2 virsraksti

en: H3 Headings
lv: H3 virsraksti

en: Programs
lv: Programmas

en: Functions / Subroutines
lv: Funkcijas / apakšrutīnas

en: Components
lv: Komponentes

en: Blocks
lv: Bloki

en: Structures
lv: Struktūras

en: Chapters
lv: Nodaļas

en: Subsections
lv: Apakšsadaļas

en: Subsubsections
lv: Apakšapakšsadaļas

en: Level 4 sections
lv: 4. līmeņa sadaļas

en: Level 5 sections
lv: 5. līmeņa sadaļas

en: Events
lv: Notikumi

en: Functions / Tasks
lv: Funkcijas / uzdevumi

en: Program
lv: Programma

en: Divisions
lv: Iedalījumi

en: Paragraph
lv: Rindkopa

en: Group
lv: Grupa

en: Data
lv: Dati

en: Copies
lv: Kopijas

en: Section Level 1
lv: Sadaļas līmenis 1

en: Section Level 2
lv: Sadaļas līmenis 2

en: Section Level 3
lv: Sadaļas līmenis 3

en: Section Level 4
lv: Sadaļas līmenis 4

en: Parts
lv: Daļas

en: Assembly
lv: Montāža

en: Steps
lv: Soļi

en: Implementations
lv: Īstenošanas

en: Fields
lv: Lauki

en: Unknowns
lv: Nezināmie

en: Packages
lv: Pakotnes

en: Tasks
lv: Uzdevumi

en: Class Builder
lv: Klašu būvētājs

en: Creates source files for new class types.
lv: Izveido avota datnes jauniem klašu tipiem.

en: Create Class
lv: Izveidot klasi

en: Create C++ Class
lv: Izveidot C++ klasi

en: Create GTK+ Class
lv: Izveidot GTK+ klasi

en: Create PHP Class
lv: Izveidot PHP klasi

en: Namespace
lv: Vārdtelpa

en: Class
lv: Klase

en: Header file:
lv: Galvenes datne:

en: Source file:
lv: Avota datne:

en: Inheritance
lv: Mantošana

en: Base class:
lv: Bāzes klase:

en: Base source:
lv: Bāzes avots:

en: Base header:
lv: Bāzes galvene:

en: Global
lv: Globāls

en: Base GType:
lv: Bāzes GType:

en: Implements:
lv: Īsteno:

en: Options
lv: Opcijas

en: Create constructor
lv: Izveidot konstruktoru

en: Create destructor
lv: Izveidot destruktoru

en: Is abstract
lv: Ir abstrakts

en: Is singleton
lv: Ir vienpatis

en: Constructor type:
lv: Konstruktora tips:

en: Create Cla_ss
lv: Izveidot kla_si

en: _C++ Class...
lv: _C++ klase...

en: _GTK+ Class...
lv: _GTK+ klase...

en: _PHP Class...
lv: _PHP klase...

en: HTML Characters
lv: HTML rakstzīmes

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
lv: Ievieto HTML rakstzīmju entītijas, tādas kā '&amp;'.

en: The Geany developer team
lv: Geany izstrādātāju komanda

en: HTML characters
lv: HTML rakstzīmes

en: ISO 8859-1 characters
lv: ISO 8859-1 rakstzīmes

en: Greek characters
lv: Grieķu rakstzīmes

en: Mathematical characters
lv: Matemātiskās rakstzīmes

en: Technical characters
lv: Tehniskās rakstzīmes

en: Arrow characters
lv: Bultiņu rakstzīmes

en: Punctuation characters
lv: Interpunkcijas rakstzīmes

en: Miscellaneous characters
lv: Dažādas rakstzīmes

en: Plugin configuration directory could not be created.
lv: Spraudņu konfigurācijas datņu katalogs nevarēja tikt izveidots.

en: Special Characters
lv: Speciālās rakstzīmes

en: _Insert
lv: _Ievietot

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
lv: Izvēlieties speciālo rakstzīmi no zemāk esošā saraksta un veiciet dubultklikšķi uz tās vai lietojiet pogu, lai ievietotu to pašreizējā kursora novietojumā.

en: Character
lv: Rakstzīme

en: HTML (name)
lv: HTML (nosaukums)

en: _Insert Special HTML Characters...
lv: _Ievietot speciālās HTML rakstzīmes...

note: Add menuitem for html replacement functions
en: _HTML Replacement
lv: _HTML aizstāšana

en: _Auto-replace Special Characters
lv: _Automātiski aizstāt speciālās rakstzīmes

en: _Replace Characters in Selection
lv: Aizstāt _rakstzīmes atlasē

en: Insert Special HTML Characters
lv: Ievietot speciālās HTML rakstzīmes

en: Replace special characters
lv: Aizstāt speciālās rakstzīmes

en: Toggle plugin status
lv: Pārslēgt spraudņa statusu

en: Export
lv: Eksportēt

en: Exports the current file into different formats.
lv: Eksportē pašreizējo datni dažādos formātos.

en: Export File
lv: Eksportēt datni

en: _Insert line numbers
lv: _Ievietot rindu numurus

en: Insert line numbers before each line in the exported document
lv: Ievietot rindu numurus pirms katras rindas eksportētajā dokumentā

en: _Use current zoom level
lv: Lietot pašreizējo tāl_ummaiņas līmeni

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
lv: Renderē dokumenta fonta izmēru kopā ar pašreizējo tālummaiņas līmeni

en: Document successfully exported as '%s'.
lv: Dokuments veiksmīgi eksportēts kā '%s'.

en: File '%s' could not be written (%s).
lv: Datne '%s' nevarēja tikt rakstīta (%s).

en: _Export
lv: _Eksportēt

note: HTML
en: As _HTML...
lv: Kā _HTML...

note: LaTeX
en: As _LaTeX...
lv: Kā _LaTeX...

en: File Browser
lv: Datņu pārlūks

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
lv: Pievieno datņu pārlūka cilni pie sānjoslas.

en: Too many items selected!
lv: Atlasīts pārāk daudz vienumu!

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
lv: Nevarēja izpildīt konfigurēto ārējo komandu '%s' (%s).

en: Open in _Geany
lv: Atvērt iekš _Geany

en: Open _Externally
lv: _Atvērt ārēji

en: Show _Hidden Files
lv: _Rādīt slēptās datnes

en: Up
lv: Augšup

en: Refresh
lv: Atsvaidzināt

en: Home
lv: Mājas

en: Set path from document
lv: Iestatīt ceļu no dokumenta

en: Filter:
lv: Filtrs:

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
lv: Filtrējiet savas datnes ar parastajām aizstājējzīmēm. Atdaliet vairākus šablonus ar atstarpi.

en: Focus File List
lv: Fokusēt datņu sarakstu

en: Focus Path Entry
lv: Fokusēt ceļa ierakstu

en: External open command:
lv: Ārējā atvēršanas komanda:

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
lv: Komanda, kuru izpildīt, kad lieto "Atvērt ar". Jūs varat lietot aizstājējzīmes %f un %d.
    %f tiks aizstāta ar datnes nosaukumu, iekļaujot pilnu ceļu
    %d tiks aizstāta ar atlasītās datnes ceļa nosaukumu bez datnes nosaukuma

en: Show hidden files
lv: Rādīt slēptās datnes

en: Hide file extensions:
lv: Slēpt datņu paplašinājumus:

en: Follow the path of the current file
lv: Sekot pašreizējās datnes ceļam

en: Use the project's base directory
lv: Lietot projekta bāzes datņu katalogu

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
lv: Nomainīt datņu katalogu uz pašreiz atvērtā projekta bāzes datņu katalogu

en: Save Actions
lv: Saglabāt darbības

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
lv: Šis spraudnis piedāvā dažādas ar datņu saglabāšanu saistītas darbības.

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
lv: Rezerves kopija: datņu katalogs nevarēja tikt izveidots (%s).

note: it's unlikely that this happens
en: Backup Copy: File could not be read (%s).
lv: Rezerves kopija: datne nevarēja tikt lasīta (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
lv: Rezerves kopija: datne nevarēja tikt saglabāta (%s).

en: Instant Save filename could not be generated (%s).
lv: Tūlītējās saglabāšanas datnes nosaukums nevarēja tikt ģenerēts (%s).

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
lv[0]: Automātiskā saglabāšana: saglabāja %d datni automātiski.
lv[1]: Automātiskā saglabāšana: saglabāja %d datnes automātiski.
lv[2]: Automātiskā saglabāšana: saglabāja %d datņu automātiski.

note: initialize the dialog
en: Select Directory
lv: Atlasiet datņu katalogu

en: Instantsave directory does not exist or is not writable.
lv: Tūlītējās saglabāšanas datņu katalogs nepastāv vai nav rakstāms.

en: Backup directory does not exist or is not writable.
lv: Rezerves kopiju datņu katalogs nepastāv vai nav rakstāms.

en: Auto Save
lv: Automātiskā saglabāšana

en: Enable save when losing _focus
lv: Ieslēgt saglabāšanu, kad zaudē _fokusu

en: _Enable
lv: I_eslēgt

en: Auto save _interval:
lv: Automātiskās saglabāšanas _intervāls:

en: seconds
lv: sekundes

en: _Print status message if files have been automatically saved
lv: _Drukāt statusa ziņojumu, ja datnes ir tikušas automātiski saglabātas

en: Save only current open _file
lv: Saglabāt tikai pašreizējo atvērto _datni

en: Sa_ve all open files
lv: Saglabāt _visas atvērtās datnes

en: Instant Save
lv: Tūlītējā saglabāšana

en: Default _filetype to use for new files:
lv: Noklusējuma _datnes tips, kuru lietot jaunajām datnēm:

en: _Directory to save files in (leave empty to use the default: %s):
lv: _Datņu katalogs, kurā saglabāt datnes (atstājiet tukšu, lai lietotu noklusējumu: %s):

en: <i>If you set the Instant Save directory to a directory which is not automatically cleared,
    you will need to cleanup instantly saved files manually. The Instant Save plugin will not delete the created files.</i>
lv: <i>Ja kā tūlītējās saglabāšanas datņu katalogu iestatīsiet datņu katalogu, kas netiek automātiski attīrīts,
    jums vajadzēs pašrocīgi attīrīt no tūlītēji saglabātajām datnēm. Tūlītējās saglabāšanas spraudnis nedzēsīs izveidotās datnes. </i>

en: Backup Copy
lv: Rezerves kopija

en: _Directory to save backup files in:
lv: _Datņu katalogs, kurā saglabāt rezerves kopiju datnes:

en: Date/_Time format for backup files (for a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html):
lv: Da_tuma/laika formāts rezerves kopiju datnēm (sarakstu ar pieejamajiem pārveidošanas norādītājiem skatiet https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html):

en: Directory _levels to include in the backup destination:
lv: Datņu kataloga _līmeņi, kurus iekļaut rezerves kopijas galamērķī:

en: Split Window
lv: Sašķelt logu

en: Splits the editor view into two windows.
lv: Sašķeļ redaktora skatu divos logos.

en: Show the current document
lv: Rādīt pašreizējo dokumentu

en: _Unsplit
lv: Noņemt sašķelšan_u

en: _Split Window
lv: _Sašķelt logu

en: _Side by Side
lv: _Sānu pie sāna

en: _Top and Bottom
lv: _Augša un apakša

en: Side by Side
lv: Sānu pie sāna

en: Top and Bottom
lv: Augša un apakša
