Geany 2.0 - en to si translation catalogue (75 entries)

en: _Toolbar Preferences
si: මෙවලම් තීරු මනාප(_T)

en: _Edit
si: සංස්කරණය කරන්න(_E)

en: _Format
si: හැඩතල ගැන්වීම(_F)

en: I_nsert
si: ඇතුල් කරන්න(_n)

en: Insert _ChangeLog Entry
si: ChangeLog ප්‍රවේශය ඇතුළු කරන්න(_C)

en: Insert _Function Description
si: කාර්යය  විස්තරය ඇතුළු කරන්න(_F)

en: Insert Mu_ltiline Comment
si: බහු රේඛා අදහස ඇතුළත් කරන්න(_l)

en: _More
si: තව(_M)

en: Insert File _Header
si: ගොනු  ශීර්ෂකය ඇතුළු කරන්න(_H)

en: Insert _GPL Notice
si: GPL නිවේදනය ඇතුළු කරන්න(_G)

en: Insert _BSD License Notice
si: BSD බලපත්‍ර දැන්වීම ඇතුළු කරන්න(_B)

en: Insert Dat_e
si: දිනය ඇතුල් කරන්න(_e)

en: invisible
si: නොපෙනෙන

en: _Insert "include <...>"
si: ඇතුළු කරන්න "include <...>"(_I)

en: Insert Alternative _White Space
si: විකල්ප සුදු අවකාශය ඇතුළු කරන්න(_W)

en: _Search
si: සොයන්න(_S)

en: Open Selected F_ile
si: තෝරාගත් ගොනුව විවෘත කරන්න(_i)

en: Find _Usage
si: භාවිතය සොයන්න(_U)

en: Find _Document Usage
si: ලේඛන භාවිතය සොයන්න(_D)

en: Go to Symbol Defini_tion
si: අර්ථ දැක්වීම වෙත යන්න(_t)

en: Conte_xt Action
si: සන්දර්භය ක්‍රියාව(_x)

note: Column legend: *   [0] = Filetype constant (GEANY_FILETYPES_*) *   [1] = CTags parser (TM_PARSER_*) *   [2] = Non-translated filetype name (*not* label for display) *   [3] = Translatable human filetype title prefix or NULL to use [2] *   [4] = Title type (TITLE_*) constant (ex. TITLE_SOURCE_FILE is
en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Basic
si: මූලික

en: Current chars
si: වත්මන් අක්ෂර

en: Match braces
si: වරහන් ගලපන්න

en: Left
si: වම

en: Right
si: දකුණ

en: Top
si: ඉහල

en: Bottom
si: පහළ

en: Preferences
si: මනාප

en: Load files from the last session
si: අවසන් සැසියෙන් ගොනු පූරණය කරන්න

en: Opens at startup the files from the last session
si: අවසාන සැසියේ ගොනු ආරම්භයේදී විවෘත වේ

en: Load virtual terminal support
si: අතථ්‍ය පර්යන්ත සහාය පූරණය කරන්න

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
si: ආරම්භයේදී අතථ්‍ය පර්යන්ත අනුකරණය (VTE) පූරණය කළ යුතුද, ඔබට එය අවශ්‍ය නැතිනම් එය අක්‍රිය කරන්න

en: Enable plugin support
si: ප්ලගින සහාය සබල කරන්න

en: <b>Startup</b>
si: <b>පණ ගන්වන්න</b>

en: Save window size
si: කවුළු ප්‍රමාණය සුරකින්න

en: Saves the window size and restores it at the start
si: කවුළුවේ ප්රමාණය සුරකින අතර එය ආරම්භයේදී එය ප්රතිෂ්ඨාපනය කරයි

en: Save window position
si: කවුළුවේ පිහිටීම සුරකින්න

en: Saves the window position and restores it at the start
si: කවුළුවේ පිහිටීම සුරකින අතර ආරම්භයේදීම එය ප්රතිෂ්ඨාපනය කරයි

en: Confirm exit
si: පිටවීම තහවුරු කරන්න

en: Shows a confirmation dialog on exit
si: පිටවීමේදී තහවුරු කිරීමේ සංවාදයක් පෙන්වයි

en: <b>Shutdown</b>
si: <b>වසා දමන්න</b>

en: Startup path:
si: ආරම්භක මාර්ගය:

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
si: ගොනු විවෘත කිරීමේදී හෝ සුරැකීමේදී ආරම්භ කිරීමට මාර්ගය. නිරපේක්ෂ මාර්ගයක් විය යුතුය

en: Project files:
si: ව්යාපෘති ගොනු:

en: Path to start in when opening project files
si: ව්‍යාපෘති ගොනු විවෘත කිරීමේදී ආරම්භ කිරීමට මාර්ගය

en: Extra plugin path:
si: අමතර ප්ලගින මාර්ගය

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
si:  පෙරනිමියෙන් Geany ගෝලීය ස්ථාපන මාර්ගය සහ වින්‍යාස නාමාවලිය දෙස බලයි. මෙහි  ඇතුළත් කර ඇති මාර්ගය ප්ලගීන සඳහා අතිරේකව සොයනු ඇත. අක්‍රිය කිරීමට හිස්ව තබන්න

en: <b>Paths</b>
si: <b>මාර්ග</b>

en: Startup
si: ආරම්භක

en: Beep on errors or when compilation has finished
si: දෝෂ මත හෝ සම්පාදනය අවසන් වූ විට බීප්

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
si: දෝෂයක් සිදුවුවහොත් හෝ සම්පාදන ක්‍රියාවලිය අවසන් වූ විට බීප් කළ යුතුද යන්න

en: Switch to status message list at new message
si: නව පණිවිඩයේ තත්ව පණිවිඩ ලැයිස්තුවට මාරු වන්න

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
si: නව තත්ව පණිවිඩයක් පැමිණියහොත් තත්ත්‍ව පණිවිඩ පටිත්ත වෙත මාරු වන්න (පහළ ඇති සටහන් පොත් කවුළුවෙහි).

en: Suppress status messages in the status bar
si: තත්ව තීරුවේ තත්ව පණිවිඩ යටපත් කරන්න

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
si: තත්ව තීරුවෙන් සියලුම පණිවිඩ ඉවත් කරයි. පණිවිඩ තවමත් තත්ත්‍ව පණිවිඩ කවුළුවේ දර්ශනය වේ

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
si: ස්වයංක්‍රීය නාභිගත විජට් ( අවධානය මූසිකය අනුගමනය කරයි)

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
si: මූසික කර්සරයට යටින් ඇති විජට් වෙත ස්වයංක්‍රීයව අවධානය යොමු කරයි. ප්‍රධාන සංස්කාරක විජට්, ස්ක්‍රයිබල්, මෙවලම් තීරු සෙවීම සහ goto රේඛා ක්ෂේත්‍ර සහ VTE සඳහා ක්‍රියා කරයි.

en: <b>Miscellaneous</b>
si: <b>විවිධ</b>

en: Always wrap search
si: සෑම විටම ඔතා සොයන්න

en: Always wrap search around the document
si: සෑම විටම ලේඛනය වටා සෙවුම ඔතා

en: Hide the Find dialog
si: සොයන්න සංවාදය සඟවන්න

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
si: ඊළඟ /කලින් ක්ලික් කිරීමෙන් පසු  සොයාගැනීමේ සංවාදය සඟවන්න

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
si: සොයන්න සංවාද සඳහා කර්සරය යටතේ වත්මන් වචනය භාවිතා කරන්න

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
si: සොයාගන්න ,ගොනු තුළ සොයා ගන්න, හෝ ආදේශ කරන්න සංවාදය  විවෘත කිරීමේදී කර්සරය යටතේ වත්මන් වචනය භාවිතා කරන්න, තේරීමක් නොමැති නම්

en: Use the current file's directory for Find in Files
si: ගොනු තුළ සොයන්න සඳහා වත්මන් ගොනු නාමාවලිය භාවිතා කරන්න

en: <b>Search</b>
si: <b>සොයන්න</b>

en: Store project file inside the project base directory
si: ව්‍යාපෘති ගොනුව ව්‍යාපෘති පාදක නාමාවලිය තුළ ගබඩා කරන්න

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
si: සක්‍රීය කළ විට, මූලික නාමාවලියට ඉහළින් එක් නාමාවලියක් වෙනුවට නව ව්‍යාපෘති නිර්මාණය කිරීමේදී ව්‍යාපෘති පාදක නාමාවලිය තුළ පෙරනිමියෙන් ව්‍යාපෘති ගොනුවක් ගබඩා වේ. ඔබට තවමත් නව ව්‍යාපෘති සංවාදයේ ව්‍යාපෘති ගොනුවේ මාර්ගය වෙනස් කළ හැක

en: <b>Projects</b>
si: <b>ව්යාපෘති</b>

en: Miscellaneous
si: විවිධ

note: TODO Find a better way to map the current notebook page to the * corresponding chapter in the documentation, comparing translatable * strings is easy to break. Maybe attach an identifying string to the * tab label object.
en: General
si: පොදු

en: Show symbol list
si: සංකේත ලැයිස්තුව පෙන්වන්න

en: Toggle the symbol list on and off
si: සංකේත ලැයිස්තුව සක්‍රිය සහ අක්‍රිය කරන්න
